X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

badanie drożności jajowodów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • maluda Autorytet
    Postów: 501 479

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 16:00

      /  Zgłoś
    Dzień Dobry.
    Panie Profesorze,
    Od 5 lat nie stosujemy żadnego zabezpieczenia i dopiero po 4 latach starań udało się zajść w upragnioną ciążę, którą straciłam w 7 tygodniu. (Badanie histopatologiczne nic nie wykazało). Po poronieniu odczekaliśmy 4 miesiące i znowu od 5 miesięcy staramy się o koleje dziecko. Czy są podstawy do tego, żeby zrobić teraz badanie drożności jajowodów? Czy przy niedrożnych jajowodach są szanse na to, że raz udało się mi zajść w ciążę? Dodam jeszcze, że w ciągu 4 lat starań kilkakrotnie miałam badane hormony, których wyniki są książkowe, mam owulację, usg dopochwowe nigdy nic nie wykazało, mąż miał sprawdzane nasienie- wyniki b. dobre. Gdybym nie zaszła w ciążę, którą straciłam to kolejnym etapem miało być właśnie sprawdzenie drożności jajowodów. Czy teraz powinnam wykonać to badanie? Z góry dziękuję za pomoc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 stycznia 2015, 16:12

    polifoniczna, Martoszka, Manga, Anatolka, justa1234, sonia86, Mysia 15, walkie talkie, pasia27, fo09czka, Maciejka, patryska, _sky_, Milady, urocza, mgielka1983, Blondik, koala, hipisiątko, Emilia77, ewelinka2210, marta1307, Kicia9, Aga1977, kasia851229, ewelek, emka@, naataszaa lubią tę wiadomość

    relganli4wkmj4ii.png
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 17:56

      /  Zgłoś
    Myślę, że badanie drożności jajowodów warto rozważyć. Niedrożność może wystąpić po poronieniu wskutek zabiegu wyłyżeczkowania macicy (zabiegu nie zaleca się jeśli poronienie wystąpiło do 12 tygodnia ciąży). W związku z opisanym przez Panią długim okresem starań o pierwszą ciążę, rekomendowałbym wykonanie poszerzonej diagnostyki Pani i Pani partnera w kierunku niepłodności. Nie pisze Pani także w jakim jest Pani wieku. Proszę pamiętać, że zarówno brak efektów starań, jak i poronienie mogą mieć różne przyczyny, które należałoby znaleźć, żeby zaplanować dalsze działania.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ