X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

badanie nasienia - test HOS

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • marti34 Znajoma
    Postów: 24 30

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:36

      /  Zgłoś
    Dzień dobry. Mój mąż robiła badania nasienia i prawie wszystkie wyniki ma w normie.
    Poza testem hypoosmotycznym (HOS). Wartosc referencyjna wynosi > 59% natomiast mój mąż ma 7. Co oznacza ten czynnik? Czy może mieć on wpływ na zapłodnienie i na donoszenie ciązy? Jesli tak, jak mozna poprawic ten wynik? Dziękuje za odpowiedź.

    Viviana, benitka, Strażaczka90, Milady, Eavonne, Ania1986 lubią tę wiadomość

    zem3sg18cmtr0oyr.png
    ___________________________________________________
    (*) Aniołek 8/9 tc - 5.06.2013
    {+ 6 biochemicznych}
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:13

      /  Zgłoś
    Opisany przez Panią wynik powinien korelować z bardzo wysokim odsetkiem martwych plemników w badaniu ogólnym nasienia. Jeśli badanie ogólne jest prawidłowe i nie ma takich zależności – sugerowałabym powtórzenie badania HOS. Jeśli wynik byłby zbliżony do tego, otrzymanego wcześniej, należy dodatkowo przeprowadzić analizę fragmentacji DNA plemników (metodą TUNEL), a wyniki omówić z lekarzem.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ