X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Bardzo wysoki progesteron

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • angi_o Ekspertka
    Postów: 195 50

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 22:16

      /  Zgłoś
    Panie doktorze staram się o dziecko od 2011 roku, wykonałam takie badania : HSG, TSH, FT3, FT4 - wszystkie wyszły dobrze, tylko prolaktyna wyszła mi 557,6 mIU/l gdzie norma jest do 496,00 mIU/l i progesteron 55,00 ng/ml czyli norma dla 3 trymestru ciąży. Progesteron i prolaktynę robiłam 22 dnia cyklu i 7 dni po owulacji. Na prolaktynę brałam bromergon i udało się zbić. Owulacje mam w każdy cyklu potwierdzoną usg, mąż też ma dobre wyniki. Więc moje pytanie brzmi : Czy tak wysoki progesteron może być przyczyną trudności z zajściem w ciążę? Jakie badania mogłabym jeszcze wykonać?

    Maciejka, aisza, Milady, orchidea89, Mona_M, sonia86, MatyldaG, chruszczow lubią tę wiadomość

    zrp0egz2shs65ya0.png
    24.11.2018 1 IUI :(
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:08

      /  Zgłoś
    Opisany poziom progesteronu nie powinien wpływać na szanse na ciążę, proponowałabym jednak wykonanie pełnego profilu hormonalnego i ewentualnie badania drożności jajowodów. Mąż powinien rozważyć wykonanie badania fragmentacji DNA plemników (metodą TUNEL). Warto poszukać przyczyny trudności z zajściem w ciążę u Państwa. Z wynikami warto się zwrócić do specjalisty, który zaproponuje odpowiednie dalsze kroki.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ