X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Bezwodzie w 15 tygodniu ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Angelina Autorytet
    Postów: 323 164

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 07:50

      /  Zgłoś
    Witam! Będąc w 15 tyg. ciąży stwierdzono u mnie bezwodzie. Wcześniej ciąża przebiegała prawidłowo. W 16 tyg. miałam zabieg amnioinfuzji, który zakończył się niepowodzeniem. Stwierdzono, że przyczyną bezwowdzia jest pęknięcie pęcherza płodowego. Ponieważ nie zgodziłam się na usunięcie ciąży zostałam wypisana do domu. Ciąża przebiegała bez większych komplikacji do 29 tyg. (oczywiście pod kontrolą lekarza i stalymi licznymi badaniami), mój syn rozwijał się prawidłowo jak na te warunki. W 28 tyg. . został podany Celeston a ciąża rozwiązano przez cc w z począkiem 30 tyg. Syn 1200g żył 1,5 godz , zmarł z powodu niewydolności oddechowej.
    Dodam , że to moja trzecia ciąża , dwie pierwsze przebiegały idealnie a córki urodziły się równo w terminie, mam 37 lat. Badania prenatalne w 13 tyg. idealne.
    Moje pytanie brzmi co mogło być przyczyną tak wczesnego odejścia wód, czy istnieje ryzyko, że sytuacja się powtórzy w kolejnej ciąży, jakie badania powinnam wykonać żeby wykluczyć wszelkie przyczyny. Wyniki wymazów pobierane w szpitalu były dobre, a CRP w całym okresie ciąży w normie.

    Avensis, malami91, Beata.D, Mama_Mai, enines, Caroline, Mysia 15, Linka05, Izabela23, Kamilka, MamaMikołajka, inessa, marzusiax, magdzia26, Truskaweczka83, Tulisia, Azande, november123, KkasienkaA, ara, Ania_84, Mona_M, choco, konwalianka, 6lama9, kehlana_miyu, lucy1983, Kropek, She Wolf, Blondik lubią tę wiadomość

    km5s8u69q08sfsa9.png
    zem38iik979vtlfe.png
    UKOCHANY FRANUŚ *09-02-2015r + 09-02-2015r. 29tc żył 1,5 godz.
    n59yi09kveaj4gx0.png
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 14 maja 2015, 09:08

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, bardzo mi przykro z powodu Pani straty. Przyczyny bezwodzia mogą być różne – ilość płynu owodniowego może być zbyt mała w skutek urazu, infekcji czy nieprawidłowej budowy pęcherza płodowego. Sytuacja może się powtórzyć w kolejnej ciąży, lecz jest to bardzo mało prawdopodobne.

    Kamilka lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ