X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności czy obecne wyniki potwierdzają u mnie pcos?

czy obecne wyniki potwierdzają u mnie pcos?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 11:23

      /  Zgłoś
    Witam. ginekolog ktory robil mi ostatnio usg podejrzewal ze mam pcos i chyba dzis sie to potwierdzilo... moje dzisiejsze wyniki FSG, LH I Estradiolu;

    FSH - 5,23 mIU/ml norma przy fazie folikularnej (3,5-12,5),
    LH - 5,41 norma I fazy (2.4-12,6)
    Estradiol 52,47 pg/ml norma dla I fazy (12,5-166). Wszystkie robione w 3 dc, tak jak zalecil lekarz.

    Moje wczesniejsze wyniki;

    Insulina - 13,7 uIU/ml norma (2,6-24,9) data 4.12.2014
    Testosteron - 0,339 ng/ml norma (0,06-0,82) badanie wykonane 28.11.2014
    Prolaktyna - 8.55 ng/ml (4,79-23,3) badanie wykonane 29.10.2014, czyli 15 dc, a owy cykl trwal 56 dni, czyli badanie powinno byc wiarygodne bo wykonane sporo przed przypuszczalna owulacja ktorej i tak nie bylo.
    Glukoza- 73 mg/dl (65-99) badanie wykonane 29.03.2014
    TSH - 0,448 uIU/ml (0,27-4,2) badanie wykonane 18.02. 2014

    Proszę o udzielenie odpowiedzi. Moim zdaniem to się potwirrdzilo, ale mam nadzieje ze to bardzo łagodna forma... Bardzo proszę

    C, Fuma Foch, njut, Dorotka, Mirabelka30, blueeye, Asiak, aneczka85m, Macierzanka:) lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:07

      /  Zgłoś
    Na podstawie podanych przez Panią wyników nie jestem w stanie potwierdzić tej diagnozy. Rekomendowałbym wykonanie badania ultrasonograficznego celem ustalenia liczby pęcherzyków antralnych oraz oznaczenie poziomu AMH we krwi.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ