X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

czynnik męski

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • alibabbka Znajoma
    Postów: 23 19

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 21:25

      /  Zgłoś
    Dzień dobry Panie Profesorze,
    staramy się z mężem o drugie dziecko od ok 1,5 roku. Oboje z mężem mamy po 35lat. Pierwsze dziecko poczęte po ok 8m-cach starań, bez wspomagania, poród w 2010r. Po porodzie z powodu pozostawionych resztek łożyska przeszłam zabieg łyżeczkowania.
    W dotychczas przeprowadzonej diagnostyce stwierdzono:
    poziomy hormonów u mnie:
    - w 6dniu cyklu:
    estradiol 35,0pg/ml, FSH 5,37 mIU/ml, LH 4,69 mIU/ml, TSH 2,28uIU/ml
    - w 21dniu cyklu:
    testosteron 0,89nmol/l, progesteron 11,58ng/ml, prolaktyna 11,54ng/ml.
    Ponadto przeprowadzono histeroskopię- uwalniając zrosty w ujściu jajowodu prawego i ujściu szyjki macicy.
    Natomiast u męża dwukrotnie wykonano badanie nasienia:
    1 wynik z 11.2014:
    ilość 6ml, całkowita liczba plemników 6mln, ruchliwość 40%, 5% w ruchu prawidłowym, 35% w ruchu oscylacyjnym, 10% martwych, aglutynacja (-), teratospermia- duże główki, pogrubiałe wstawki, HOS 56%;
    wynik z 12.2014 ( wynik z innej pracowni, niepełny): obj. 5,0ml, pH 7,4, viscosity (+), agglutinations (-), dilution 1:0, motility: type a (fast progressive )- 9,4%, type b ( slow progressive)- 5,7%, type c (motility non-progressive)- 11,3, type d (immotile) 73,6%.

    Pytania mam nastepujące i jesli to możliwe proszę o pomoc:
    - jakie badania mogę męzowi jeszcze wykonać- diagnostyka hormonalna?
    - jakie środki wspomagające mógłby Pan Profesor zalecić?
    - czy inseminacja będzie właściwą droga postępowania czy należy planować in-vitro?
    Uprzejmie dziękuję za odpowiedź.

    juliet79, Doris, Stella@78, Nadira, Ania1986, FasUla, dodinka lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:10

      /  Zgłoś
    W drugim wyniku brakuje mi informacji o ilości plemników. Jeżeli wartość ta jest porównywalna z pierwszym wynikiem, szanse na naturalne poczęcie będą prawdopodobnie relatywnie nieduże. Można rozważyć wykonanie dodatkowo profilu hormonalnego u męża, jednak proszę pamiętać, że poprawa parametrów poprzez terapię farmakologiczną zdarza się rzadko (poniżej 1%). Zastosowanie inseminacji ma uzasadnienie jednie w przypadku wskazań (brak upłynnienia nasienia, stwierdzona wrogość śluzu) – w innych przypadkach nie zwiększy znacznie szans na ciążę. Rozważenie programu in vitro wymaga konsultacji i analizy wyników Państwa badań, może to okazać się jednak najskuteczniejsza metodą leczenia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ