X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Duphaston

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ola25@ Znajoma
    Postów: 19 13

    Wysłany: 9 marca 2015, 21:06

      /  Zgłoś
    Witam, panie doktorze mam pytanie odnośnie przyjmowania Duphastonu. Stosuję go na wyrównanie cyklu od 18 do 28 dc w dawce 1 tabletka 2 razy dziennie. Chciałabym zapytać czy w tej dawce może on blokować owulację? Dodam, że cykle mam długie i nieregularne a w tym cyklu nie odnotowałam jeszcze skoku temperatury ( 19dc) więc prawdopodobnie owulacja jeszcze nie wystąpiła ale zażyłam lek zgodnie z zaleceniem lekarza od 18 dc.

    Martoszka, Linka05, jupiter, Lili87, izaboo, Magda lena, Karolina25, motylek000, Tulisia, LuckyMe, Katiana, Blondik, nataliano lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:08

      /  Zgłoś
    Tak, jest prawdopodobne, że stosowanie tego leku przy naturalnie długich cyklach, może blokować u Pani owulację. Sugerowałbym weryfikację postępowania.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ