X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Estradiol

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 21:52

      /  Zgłoś
    Witam
    Panie doktorze staram sie o dziecko 6 lat . Rok temu poroniłam w 13tc -zaszłam w ciąże na naturalnym cyklu bez stymulacji ku zdziwieniu ponieważ mam cykle bezowulacyjne i bardzo słabo reaguje na leki , Stymulowana byłam CLO bez rezultatu , Gonalem 75j estradiol przed owulacją wyniósł 68pg/ml pęcherzyk był i pękł . Kolejno był Mnopur75j estradiol przed owulacją 9 pg/ml i brak pęcherzyka . Teraz jestem stymulowana Lametta 2x1 estradiol wyniósł 115pg/ml pęcherzyk dominujący był + jeden mniejszy który nie rósł . Moje pytani brzmi czy to nie jest zbyt niski estradiol Czy pęcherzyki mogą być mało wartościowe przez co nie dochodzi do zapłodnienia? Czy powinnam brać jakieś dodatkowe leki? Co zrobić by jego poziom podnieść!
    Dodam że pozostałe hormony mam w normie, jajowody drożne mąz nasienie ma dobre.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 grudnia 2014, 17:09

    Eniula, njut, Asiak, india, gosik82, Judyta, monik, ha_nia, Ladybird, ampoule lubią tę wiadomość

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:50

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, poziom estradiolu może wynikać z zastosowanych u Pani leków. Niska jakość komórek jajowych może powodować trudności z zajściem w ciążę, wymaga to jednak diagnostyki. Ewentualne włączenie leków bądź leczenia innymi metodami powinno być poprzedzone analizą Pani przypadku, oceną stanu zdrowia, diagnozą, co leży u źródeł trudności z poczęciem dziecka.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ