X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Kilka ciąż biochemicznych pod rząd i poronienie w 8tc

Kilka ciąż biochemicznych pod rząd i poronienie w 8tc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Dorisss Przyjaciółka
    Postów: 71 90

    Wysłany: 21 lutego 2015, 12:21

      /  Zgłoś
    W zeszłym roku straciłam ciążę, zarodek obumarł w 8 tygodniu ciąży (wcześniej serduszko biło). Miałam robiony zabieg po poronieniu. Kolejne 3 ciąże to ciąże biochemiczne. Ciąże potwierdzone były betą hcg, kilkudniowy wzrost ale beta na początku jest niziutka, w granicach 100-115 ( w porównaniu z poprzednimi prawidłowymi ciążami i tą 8 tygodniową co straciłam - wtedy miałam pierwszą betę w tym samym czasie ponad 2000).
    W pierwszej ciąży biochemicznej beta wzrastała prawidłowo przez kilka dni, doszła do wartości 3700 niestety na USG nic nie było widać, nawet pęcherzyka ciążowego. W kolejnych dwóch ciążach biochemicznych beta lekko ponad 100 a po 48h już spadek. Czy taka niska beta po 18,19 dniach od owulacji (3,4 dni po spóźniającej się miesiączce) jest wyznacznikiem tego, że ciąża nie rozwija się prawidłowo?
    Jestem po histeroskopii - badanie nie wykazało zrostów ani innych problemów w macicy, endometrium prawidłowe. Wszystkie badania mam w normie.
    Biorę leki na podtrzymanie od pozytywnego testu oraz acard, clexane. Wszystkie wyniki tarczycowe są dobre.
    Dodam że mam już dzieci,wcześniejsze ciąże bezproblemowe.
    Owulacja występuję na zmianę z prawego i lewego jajnika, pęcherzyk dominujący jest zawsze. Lekarz twierdzi, że to nie zrosty w jajnikach bo nie ma podstaw aby tam były.
    A jednak sytuacja wskazuje na to, że do zapłodnienia dochodzi bez problemu a potem coś się dzieje. Mój organizm odrzuca zapłodniony zarodek??? A może problem z zagnieżdżeniem? Jeśli tak to dlaczego?
    Czytałam, że ciąże biochemiczne to przypadek, a u mnie wystąpiły 3 pod rząd więc to raczej nie przypadek. Co może być tego przyczyną? Co jeszcze mogę zrobić? Jakie brać leki? Może powinnam brać encorton?Wiem, ze wielu kobietom pomogł w donoszeniu ciąży. Encorton, kwas foliowy, clexane jak to mówią żelazny zestaw przy poronieniach nawykowych. Mój lekarz chyba trochę bagatelizuje sprawę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2015, 21:39

    Caroline, moremi, Martoszka, taśta, STRZELEC, Malvinka, Sylwia87, solania, aaagaaatka, wisienka, anka551, Ewa99, An, agniesia2569, ka_tarzyna, ewelinka2210, zouza, wirbażka, walkie talkie, Karmelek211, chruszczow, Jokaa lubią tę wiadomość

    Mój Wielki Cud!!!
    Oliś, 06/2016 - 3710g, 56 cm - CC 38+4 tc
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:42

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, nie napisała Pani, w jakim jest wieku, a to istotna z perspektywy Pani pytania informacja. Równie duże znaczenie ma poziom Pani rezerwy jajnikowej czyli wynik badania AMH. Zazwyczaj przyczyną nawracających poronień są nieprawidłowości genetyczne zarodków. Przyjmowanie preparatów Encorton, clexane i kwasu foliowego mogą nie zapewnić rozwiązania Pani problemów. Proponowałbym wykonanie badań w celu określenia przyczyny poronień, a następnie analizę wyników i zaplanowanie na ich podstawie odpowiedniego leczenia. Jeśli chciałaby się Pani skonsultować, w Klinice we Wrocławiu jest obecnie możliwość odbycia bezpłatnej wizyty.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ