X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

MOJA ENDOMETRIOZA...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 15:37

      /  Zgłoś
    Witam Panie Profesorze,

    Chciałabym zasięgnąć Pana rady dot. dalszego postępowania z moją endometriozą, wiem też że wiele innych kobiet ma podobne dylematy.
    We wrześniu 2014 miałam laparoskopowo wycinane torbiele obu jajników (brak zrostów i ognisk endo), od tego czasu biorę duphaston i staramy się o dziecko. Dzisiaj na USG wyszły jakieś zmiany najprawdopodobniej endometralne, niewielkie bo ok.1-2 cm po obu stronach. Nie wiem już co dalej robić. Jeden lekarz mówi - Vissanne na pół roku. Drugi mówi - In-vitro. Trzeci mówi - starania o dziecko i duphaston wspomagająco a w między czasie badanie drożności...
    Jakie postępowanie by Pa zalecił? Pytam bo zaczynam już się w tym wszystkim gubić kiedy każdy lekarz mówi coś innego...

    obraz USG - "podejrzenie zmiany endometrialnej"
    http://www.iv.pl/images/73786937781550335065.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2015, 11:23

    Morwa, Blondik, zielinka_97, Adelo, Lianna, Eva82, justa1234, Basik122, Wicky, Anatolka, alicja123, Elmirka, kotkapc, Caroline, SuSie, LuckyMe, moremi, scarllet, An, zoe31, MatyldaG, Morisek28, ewik123 lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 17:57

      /  Zgłoś
    Przy endometriozie zaleca się intensywne starania o potomstwo ze względu na wpływ choroby na płodność. Starania naturalne mogą być mało skuteczne. Ze względu na czas ich trwania może to obniżać szanse na ciążę. Z uwagi na ryzyko utraty rezerwy jajnikowej, odradzałbym obecnie usuwanie torbieli. Można zabieg rozważyć, gdy Pani rodzina będzie komplecie, po konsultacji z lekarzem. Zapłodnienie in vitro wydaje się jedynym leczeniem zwiększającym szansę na ciążę. Trzecie rozwiązanie, o którym Pani wspomina, byłoby w Pani przypadku prawdopodobnie mało optymalne. Brakuje mi informacji na temat Pani rezerwy jajnikowej przed operacją i po jej wykonaniu. Czy wykonywała Pani badania w tym kierunku?

    Anatolka lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ