X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Nadżerka, zająć się nią przed czy po ciąży

Nadżerka, zająć się nią przed czy po ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 2 stycznia 2015, 21:15

      /  Zgłoś
    Witam, od ok. 2 lat mam nadżerkę. Pojawiła się prawdopodobnie po stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Mój ginekolog uważa, że powinniśmy się nią zająć po skompletowaniu rodziny. Biorąc pod uwagę fakt, że chcemy z mężem przynajmniej dwójkę dzieci, może się to rozciągnąć na przestrzeni 5 - 10 lat (w zależności od szczęścia...). Jednak jest wiele opinii, iż nadżerką powinno się zająć przed zajściem w ciąże. Co powinnam zrobić? Udać się do innego lekarza i wyleczyć, czy faktycznie czekać aż urodzę dzieci? Dodam, że ostatnią cytologię zrobiłam w sierpniu 2013 i wszystko było OK. ( I tak od 3 lat). Ostatnią zrobiłam w grudniu 2014 i czekam na wyniki. Proszę o rozwianie wątpliwości. Chciałabym się również dowiedzieć, czy w momencie, gdy zajdę w ciąże nadżerka będzie się pojawiać przez wszystkie 9miesięcy?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2015, 21:19

    magdaP82, Elfik, motylek000, Maciejka, kapturnica, Dorotek1983, kark, Idgie, Ralpina, SuSie, Reni, MagSz, tygrys73, świeżnka, wisienka, Anuszka, She Wolf, vanessa, Linka05, Betti83, AgnieszkaH, annabeau lubią tę wiadomość

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 17:57

      /  Zgłoś
    Postępowanie zależy od wielkości nadżerki. W większości przypadków można starać się o ciążę bez jej leczenia. W niektórych sytuacjach wskazane jest uprzednie przeprowadzenie terapii. Jeśli byłyby do tego wskazania, zalecałbym leczenie nadżerki metodą wymrażania, która jest najbezpieczniejsza dla płodności. U części pacjentek może wystarczyć leczenie przeciwzapalne.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ