X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

niepłodność wtórna

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mik82 Autorytet
    Postów: 4529 4848

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 12:49

      /  Zgłoś
    Panie doktorze
    Mamy 6-letniego syna a o drugie dziecko staramy się od dwóch lat. Po roku starań i czterech miesiącach stymulacji udało się nam zajść w ciążę, niestety z powodu wady genetycznej płód obumarł w 16 tc. Robiliśmy szereg badań, nasienie męża jest nieznacznie poniżej normy, moje AMH wynosi 7,6 fsh, lh, prolaktyna, przeciwciała antykardiolipinowe są dobre, progesteron 7 dpo zazwyczaj jest około 16 (norma fl według laboratorium jest do 24), ale pomimo tego jestem wspomagana luteiną. Dodam jeszcze że ja mam 32 lata, mąż 38. Czy możemy zrobić jeszcze jakieś badania, które pomogą nam w ustaleniu przyczyny niepłodności wtórnej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 14:02

    Mamissima, ewelinka2210, Cwalinka, Rudzia, Iza75, Karolcia88, Ania_84, dotik, koala, Redhotka, marnut, amelia04072006, rybka, Beata.D, miska2503, gigsa, Milady, 25staraczka25, Emilia77, Biscuits, Martyna, Gosiacu, Anastazja85, Dorotka, Zielinka83, Bozia30, Mała_Mi79, juleczka12316, wodniczka13, Eavonne, Martuś86, Bombeczka, Lucky, bosa, konwalianka, madzia8ja, tygrys73, Beti25, Cela, Foto_Anna lubią tę wiadomość

    wrzesień 2008 - Mikołaj <3
    Starania od 12.2012
    maj 2014 - córeczka 16 tc [*]
    maj 2015 - cb
    grudzień 2016 - cb
    201709292743.png
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 23 grudnia 2014, 13:37

      /  Zgłoś
    Proponowałbym szczegółową analizę przebiegu poprzedniej ciąży, porodu i połogu, a także ocenę endometrium. Wydaje się, że badania genetyczne (w tym kariotyp Pani i męża, u męża dodatkowo badanie fragmentacji DNA plemników metodą TUNEL) również byłyby wskazane. Dopiero na podstawie wyników będzie można zaplanować dalsze kroki.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ