X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

PCOS?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mania 86 Przyjaciółka
    Postów: 67 40

    Wysłany: 18 lipca 2017, 20:32

      /  Zgłoś
    Dzien dobry,

    Proszę o interpretację wyników.
    Żaden z lekarzy nigdy nie mówił mi o PCOS. Ostatnio pani doktor uznała, że nie mam.

    Dwa dni później lekarz na podstawie usg stwierdził, że jest podejrzenie PCOS.
    Oba jajniki pow. 10 ml objętości, w każdym pow. 12 pęcherzyków 4-9 mm.
    Mam nieregularne cykle 30-40 dni, ale nie mam nadmiernego owłosienia i problemów z wagą.
    Co trzeba zbadać, by potwierdzić lub nie PCOS?

    Sońkaa, KolorowaPoziomka, kozalia, rc, Marrgoo, Ma83, moniczka22, Maleńka1592, Paula_30, яóżσωє ѕłσń¢є, elforia, gabss lubią tę wiadomość

  • dr n. med. Andrzej Rogoza Ekspert

    Wysłany: 9 lipca 2018, 16:03

      /  Zgłoś
    PCOS to zespół objawów. Z Pani opisu można podejrzewać, że może Pani mieć PCOS. Warto by było zrobić badania hormonalne LH, FSH, i androgeny.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ