X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Plamienia śródcykliczne...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • katarina7 Debiutantka
    Postów: 13 46

    Wysłany: 25 marca 2015, 12:10

      /  Zgłoś
    Witam,
    mam 28 lat i odkąd zaczęłam miesiączkować miałam problemy z nieregularnymi cyklami (31-39 dni choć ostatnio zdarzyło się, że miałam 47) oraz z plamieniami śródcyklicznymi - występują najczęściej w II fazie cyklu, ale zdarzają się też w I fazie jak i w środku cyklu. Biorąc tabletki antykoncepcyjne problemu nie było. Miałam USG żadnych polipów, mięśniaków nie mam, jedyne co to nadżerkę, która jest ze mną od dobrych kliku lat, ale podobnież to nie przyczyna plamień. Prolaktyna, TSH w normie. Brałam duphaston 16-25 dc przez 6 cykli - 4 pierwsze po jednej tabletce, 2 kolejne po dwie - nie pomogło. Teraz orgametril 5-25 dc po 2 tabletki - jest poprawa, a od przyszłego cyklu luteine 5-25 dc 2x1 podjęzykową. Moje pytanie brzmi:
    1. jaka może być przyczyna plamień? (endometrium na USG książkowe)
    2. jakie ewentualnie badania zrobić dodatkowo, żeby zdiagnozować problem?
    3. czy przy braniu luteiny od 5dc może wystąpić owulacja? (mam w 14dc przyjść na monitoring)
    4. czy te plamienia mogą być przeszkodą w zajściu w ciąże?

    Z góry dziękuję za odpowiedź.

    aaagaaatka, arturowa, AnaAna, Morisek28, Kena1983, kr0pka, gaga, kamka, Nymeria, Malwinaa, SuSie, Katiana, Monique33, Linka05, momo1009, motylek000, Gosiacu, marl202, tygrys73, Anna255, daktylek, Ibi, a g n i e s z k a, ald, koala, Bratek, Veri, Alisss, malami91, Modi, pigi, koza123456789, gogo19, krowa66, PaniMisiowa, Avensis, Szafirkowa, Viviana, Domili, Ivy, polska_dziewczyna, lucy1983, MagSz, Choklito lubią tę wiadomość

    5d46fc0b919554b56b0aae98c0aa3370.png
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 14 maja 2015, 08:43

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, by określić przyczynę plamień konieczna jest odpowiednia diagnostyka hormonalna, zwłaszcza w okresie, kiedy one występują. Jeśli chciałaby Pani rozpocząć starania o ciążę, należałoby wykonać pełny profil hormonalny zsynchronizowany z oceną ultrasonograficzną cyklu, a także określić poziom Pani rezerwy jajnikowej. Ewentualne leczenie, w tym zastosowanie luteiny, powinno zostać zweryfikowane w odniesieniu do uzyskanych wyników. W niektórych przypadkach zastosowanie leków może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ