X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Poronienia nawykowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • solania Debiutantka
    Postów: 14 32

    Wysłany: 18 lutego 2015, 22:20

      /  Zgłoś
    Witam,

    po krotce opisze moja historie.Obecnie mam 33 lata.
    W styczniu 2009 roku urodzilam syna w 32 tc, waga 940 gr. W ciaze zaszlam w pierwszym cyklu stran, jednakze potem pojawily sie po kolei: hipotrofia plodu, malowodzie, zaburzenia przeplywow. Po porodzie stwierdzono niewydolnosc lozyska.

    Jak juz w koncu zdecydowalam sie po 3 latach strachu na kolejna ciaze, zaczely sie problemy z poronieniami.
    Pazdziernik 2012- poronienie samoistne w 6/7tc
    Lipiec 2013- poronienie samoistne 6/7tc
    Listopad 2013- poronienie samoistne 5tc

    Wowczas wykonano u mnie pelna diagnostyke: hormony, tarczyca, badania w kierunku zespolu antyfosfolipidowego, trombofilli, szczegolowe usg, histeroskopia. Wszystkie wyniki prawidlowe, jedynie nieznacznie podwyzszone przeciwciala przeciwko beta 2 -glikoproteinie(IgG).
    Zdecydowano sie wlaczyc aspiryne, heparyne oraz wysokie dawki progesteronu w kolejnej ciazy.

    Maj 2014-zatrzymanie akcji serca plodu w 11 tc, zabieg.
    Wowczas wykonalismy oboje z mezem badanie kariotypow, ktore nie wykazalo nieprawidlowosci.

    Listopad 2014- poronienie samoistne 5tc.

    Lekarze rozkladaja rece. Mowia, zeby probowac i ze nic wiecej zrobic nie moga. Dodam, ze jak do tej pory nie badano meza, gdyz nasz lekarz twierdzi, ze skoro w ciaze zachodzimy- za kazdym razem max. W 3 cyklu stran, to takiej potrzeby nie ma.

    Moje pytania:
    -czy zasadne wedlug Pana jest przebadanie meza, jesli tak, to jakie badania Pan sugeruje?
    - czy istnieje mozliwosc powiazania powyzszych poronien z nadwaga, ktora posiadam, bmi 28?
    - czy sugerowalby Pan sprawdzenie jeszcze czegos, co moglo zostac pominiete?
    - jakie Pana zdaniem mamy szanse na donoszenie ciazy, biorac pod uwage fakt i ilosc przebytych poronien?






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2015, 13:27

    justa1234, aaagaaatka, Anatolka, Caroline, kamcia858, Linka05, agatka196, Ballerina, ewelinka2210, chruszczow, Ewa99, walkie talkie, Szpaczek, Helenucha Klucha, zoe31, moremi, taśta, paaulla84, Malvinka, happy, agniesia2569, jupiter, chomiczka, PrimaSort lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:42

      /  Zgłoś
    Sugerowałbym wykonanie badania fragmentacji DNA plemników męża (metodą TUNEL). Dodatkowo – jeśli nie były jeszcze wykonywane – histeroskopię, badanie przepływów macicznych, a także diagnostykę tarczycy. Jeśli nadal nie byłoby możliwe określenie źródła problemu, można także rozważyć badania immunologiczne. Pani nadwaga nie powinna wpływać na ryzyko poronienia, jednak zwracam uwagę, że regulacja wagi, a nawet sam proces chudnięcia mogą korzystnie wpływać na wyniki leczenia. Invicta specjalizuje się w leczeniu pacjentek z problemem poronień samoistnych, jednak ze względu na złożoność tego zagadnienia szanse na donoszenie ciąży mógłbym ocenić dopiero po określeniu źródła zaburzeń. Jeśli trudności pojawiają się w związku z nieprawidłowościami genetycznymi, można rozważyć specjalistyczne badania DNA zarodków – tzw. diagnostykę preimplantacyjną PGD/PGS NGS. Jeśli chciałaby się Pani skonsultować, w Klinice we Wrocławiu jest obecnie możliwość odbycia bezpłatnej wizyty.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ