X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Prawda o Progesteronie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • bartusiowa-mama Autorytet
    Postów: 445 224

    Wysłany: 25 lutego 2015, 09:23

      /  Zgłoś
    Witam,
    chciałabym uregulować wiedzę szerzącą się na forach internetowych odnośnie poziomu progesteronu w II fazie cyklu. "Typowe" normy laboratoryjne tego hormonu w fazie lutealnej oscylują gdzieś na pograniczu od 1,5 do 25 ng/ml.
    Czy prawdą jest, że kobieta starająca się o dziecko powinna mieć w 7dpo progesteron o wartościach wyższych, przewyższających 15ng/ml? Takie krążą "mity", i jeśli progesteron bez suplementacji wynosi ok 10ng/ml (a u mnie tak jest, 8-9,5ng/ml) to ciąża nie ma szans się rozwinąć a tym bardziej utrzymać? Mam za sobą poronienie, poziom progesteronu wynosił wówczas 4,5 ng/ml (cztery i pół) w 36dc, lekarz kazał się nie przejmować (!). Tak samo nic nie powiedział na niskie wartości progesteronu w 7dpo (ok 8-9,5ng/ml, badanie wykonane dwukrotnie 6 i 8 dpo).
    Jest tu wiele kobiet, które martwią się, że przyczyną ich poronień lub niemożności zajścia w ciążę jest niski poziom PRG. Czy takie wartości należy suplementować, czy pozostawić wszystko naturze, i jak stwierdził lekarz - nie przejmować się?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2015, 09:26

    Mimbla, Meggy_z, momo1009, islanegra, strumyk, Monika.Monia, Caroline, Eavonne, zouza, Beata.D, freya, monik, jupiter, Marta28, An, tere85, chruszczow, mo-niska84, Anatolka, majeczka8, paprota, AniaBe, miszkaaa, wirbażka, Saramago, _analiza, gretka, Justine, solania, Zireael, hipisiątko, mala2456, hajka, paaulla84, Lili87, Asiak, macduska, kapturnica, Holly go, She Wolf, Karolina30, Domili, vayn, Kiniejka, unadarcy, Dżejzi, Rutelka, Neli, ewelek, Jokaa, Linka05, aaagaaatka, Lili, Elfik, jussio, Redhotka, Kamilka, Tyśkaa, DzikaRoza lubią tę wiadomość

    oar89n7355899ln7.png

    27.03.2013 - Bartuś - naturalny cud
    2015 - 3 x poronienie
    2016 - :)
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:41

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, zazwyczaj za bezpieczny uważa się poziom progesteronu powyżej 10ng/ml. W przypadku suplementacji dąży się do tego, by utrzymywać poziomy powyżej 20ng/ml. Wartości 8-9,5 ng/ml nie uznaje się za bezpieczne dla rozwoju ciąży. Poziom 4,5 ng/ml w trakcie poronienia może wskazywać zarówno na jego przyczynę, jak i być jego skutkiem. W INVICTA wprowadziliśmy trzykrotną weryfikację podstawowych parametrów (progesteron, HCG, estradiol) po owulacji, co umożliwia bezpieczne przeprowadzenie pacjentki przez ten trudny etap ciąży. Dodatkowo badanie pozwala na wykrycie bardzo wczesnych ciąż, które bez odpowiedniej diagnostyki mogłyby nie zostać stwierdzone. Mając odpowiednią wiedze możemy odpowiednio zmodyfikować i dostosować do indywidualnej sytuacji postępowanie lecznicze.

    Kamilka, marl202 lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ