X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Prolaktyna podwyższona tylko po obciążeniu

Prolaktyna podwyższona tylko po obciążeniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lena88 Debiutantka
    Postów: 12 16

    Wysłany: 15 grudnia 2014, 14:20

      /  Zgłoś
    Mam pytanie dotyczące prolaktyny - byłam u dwóch lekarzy w tej sprawie i od każdego usłyszałam odmienną opinię. Pierwszy zaleca branie bromergonu 2x dziennie po 1 tabletce, drugi mówi, że jeśli podstawowa prolaktyna jest w normie to nie ma konieczności zażywania leków.
    Podaję moje wyniki:
    Prolaktyna podstawowa 20,10
    Prolaktyna 1h po teście 223,73
    Prolaktyna 2h po teście 173,29

    Dodam tylko, że jeszcze z mężem nie rozpoczęliśmy starań o dziecko i nie wiem, czy mamy problem z zajściem w ciążę - od kwietnia trwa diagnozowanie i lekarz zalecił, żebyśmy poczekali.

    Haana, Anna255, hipisiątko, hellishangel, Saramago, Asienka1184, ewelinka2210, Natka88, olencja, Milady, aneczka85m, zielinka_97, Lucy, Mag-ko lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 18:04

      /  Zgłoś
    Wnioski w Pani przypadku można wyciągnąć po szczegółowej ocenie długości i regularności cykli. Być może pomocne okazałyby się wyniki badania makroprolaktyny. Zasadność stosowania leków można byłoby ustalić po postawieniu jednoznacznej diagnozy.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ