X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Prośba o interpretacje wyników nasienia- czy lekarz się myli?

Prośba o interpretacje wyników nasienia- czy lekarz się myli?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • kaloryferka Koleżanka
    Postów: 48 107

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 16:54

      /  Zgłoś
    Witam,
    po 2,5 roku bezowocnych starań udaliśmy się z mężem do kliniki, gdzie przeszliśmy cykl badań i to co otrzymaliśmy zburzyło nasz świat- nie mamy szans na potomstwo:( .

    Ja miałam wykonywane badania:
    ACA, ATA, WIT D, Helicobacter pylori IgG, AMH, drożność jajowodów. Wszystkie badania wyszły pomyślnie, jajowody drożne, jedynie AMH mam na poziomie 1,0 ng/ml (norma 1,4- 8,0)- wynik może być zaniżony, gdyż miałam usuniętą z jajnika torbiel endometrialną 35 mm.

    Wyniki męża:

    badanie ogólne - w normie, bez zastrzeżeń

    Test MAR IgG po 3 min. 97% plemników wykazujących reakcję, po 10 min. 100%

    Test " Swim up"
    - koncentracja plemników:
    pocz. 15mln/ml; po 60 min. 1,8 mln/ml
    - odsetek migracji plemników : 12,0 %
    - ruchliwość ogólna:
    pocz. 70%; po 60 min. 99%
    - ruch postępowy:
    pocz. 54%; po 60 min.95%
    - ruch niepostępowy:
    pocz. 16%; po 60 min. 4%
    brak ruchu:
    pocz. 30 %; po 60 min. 1%

    CHROMATYNA PLEMNIKOWA:
    - DFI: 40%
    - plemniki o dobrej integralności- 52%
    - plemniki i średniej intefralności - 8%

    TEST WIĄZANIA Z KWASEM HIALURONOWYM
    - ruchliwość całkowita- 70%
    - plemniki związane z hialuronianem- 36 %
    - plemniki nie reagujące z hialuronianem- 64%

    Podczas wizyty w klinice dowiedzieliśmy się, że nie ma żadnych szans na dziecko nawet przy In vitro :(.

    Wiem, że chromatyna jest tu kluczowa, że przeciwciała da się "obejść" tylko zastanawia mnie czy można (rzeczywiście) poprawić jakość chromatyny?

    Badania robione były po wakacjach, było dużo opalania, mąż był przeziębiony, a poza ty pracuje przy serwerach.
    Teraz zmieniliśmy tryb życia:
    - więcej ruchu
    - luźna bielizna
    - wykluczenie ciepłych kąpieli
    - suplementacja: wit. C, kwas foliowy, żeń szeń
    - spożywanie dużej ilości "antyoksydantów" pomarańcze, granaty itp.
    - mąż nigdy nie palił papierosów.


    1. Czy da się zbadać poziom stresu oksydacyjnego, który wpływa na jakość plemników?
    2. Czytając wiele publikacji natknęłam się na informacje o wpływie kwasu foliowego, witaminy c, antyoksydantów na DNA plemnika (rozbawiły mnie badania na królikach;p ). Wielu naukowców jest zdania, że jednak da się poprawić chromatynę plemnikową, tylko dlaczego nasz lekarz z góry nas skreślił?
    3. Jakie są szanse na urodzenie dziecka z wadami? Czy wykonanie u nas badań kariotypu wskaże przyczynę uszkodzeń DNA plemnika?
    4. Czy mamy jakieś szanse na własne dziecko, czy może warto zacząć myśleć o innych rozwiązaniach?

    Proszę o pomoc w interpretacji i rozwianiu moich wątpliwości.

    Maciejka, sznani, blondyyna, Garolla, Carolcia, ja_złośnica, Marta_NE, mycha28, Martoszka, Emma80, Mysia 15, Ania_84, Lianna, Anatolka, justa1234, Eavonne, wisienka, livia30, Libra, kapturnica, Aguen, bez_nadzejna, adulka, mala.ada, to_ja, moje_marzenia, byc_mama, Caroline, Molly25 lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:41

      /  Zgłoś
    Odpowiadając kolejno na Pani pytania:
    1. Tak, istnieją badania umożliwiające badanie poziomu stresu oksydacyjnego.
    2. Większość prac naukowych nie potwierdza poprawy parametrów nasienia po nawet długotrwałym stosowaniu suplementów diety oraz leków. Jednak stosowanie suplementacji witaminą C, cynku i selenu ma swoje teoretyczne podstawy.
    3. W przypadku wysokiej fragmentacji DNA plemników staramy się zapobiegać ciążom naturalnym ze względu na ryzyko wad u dzieci, a parom z takim problemem zalecamy zapłodnienie pozaustrojowe z zastosowanie wyseparowanych (wybranych, prawidłowych) plemników. Takie działanie umożliwia ograniczenie odsetka plemników sfragmentowanych w nasieniu użytym przy leczeniu.
    4. Państwa wyniki w żadnym wypadku nie wykluczają możliwości urodzenia zdrowego dziecka, należałoby jednak dobrać leczenie odpowiednie do takiej sytuacji (być może proponowane powyżej).

    kaloryferka, Caroline, Kinga., Elfik, fi0lka lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ