X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Przeciwciała

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 20 stycznia 2015, 12:07

      /  Zgłoś
    Czy przy obecności przeciwciał ANA 1:160, AZPA 24,7 U/ml APA 1:10 i granicznych normach ASA jest jakakolwiek szansa na naturalne zajście w ciążę? A jeśli tak, jakie leczenie można w takim przypadku zaproponować? Dodam, ze nigdy nie byłam w ciąży, a pogłębiona diagnostyka (badania w kierunku tocznia, zespołu antyfosfoipidowego, itp) nie wykazała nieprawidłowości. Dziękuję za odpowiedź!


    Mam 31 lat. AMH z września 2012 wynosiło > 12 ng/ml, z wrzesnia 2014 (po laparoskopowym usunięciu torbieli) >5 ng/ml.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2015, 20:29

    Agi83, vanessa, bisacz, sylwiunia, Maciejka, Adelo, Maczek, Anatolka, Yousee, Fuma Foch, Macierzanka:), Gianna, inessa, kita, Ewosińska, ewwiel, Magnosia, Martoszka, 19ilonka87, Blondik, dleyk, Viviana, macduska, Mimbla, walkie talkie, Asiak, Elinn, wisienka, 82agnieszka, paaulla84, Idgie, zoe31, fresa, efcia, MagSz, Kamilka, Karolucha, kamcia858, dżona, ASKAS3108, Aganeska, emilkaaa, bejka lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 17:54

      /  Zgłoś
    Obecność przeciwciał nie powinna utrudniać zajścia w ciążę w Pani przypadku – może jednak powodować wzrost ryzyka poronień. Jeśli nie była Pani do tej pory w ciąży, podejrzewam, że problem w Pani przypadku może mieć inne przyczyny. Rekomendowałbym wykonanie kompleksowej diagnostyki niepłodności u Pani i Pani partnera. Działania powinny być podjęte w oparciu o konsultację i wyniki (w tym także USG). Bardzo martwi mnie znacząca utrata rezerwy jajnikowej związana z operacją. Zastanawia mnie też wynik - jakie wartości podane były dokładnie?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ