X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Puste jajo, potem ciąża biochemiczna. Czy to naprawdę może być przypadek?

Puste jajo, potem ciąża biochemiczna. Czy to naprawdę może być przypadek?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • aaagaaatka Autorytet
    Postów: 1665 880

    Wysłany: 18 lutego 2015, 14:42

      /  Zgłoś
    Panie Doktorze,
    W lutym 2014 w 8tyg. ciąży ostatecznie rozpoznano puste jajo płodowe (miało prawie 3cm, brak ciałka żóltego, bHCG przyrastało prawidłowo - w dniu zabiegu ponad 66tys.) Staraliśmy się o tą ciążę 3 cykle.
    15 września 2014 poroniłam samoistnie ciążę na bardzo wczesnym etapie (5 tydz) - od początku bardzo małe bHCG - wartości poniżej 10, nieprawidłowy przyrost. Progesteron bardzo niski 7ng/ml przy normie powyżej 20. Endometrium 7mm. W tą ciążę udało się zajść już w 2 cyklu.
    Od 3 cykli staramy się ponownie, ale na razie nie wychodzi.
    Z badań miałam robione:
    * progesteron (w cyklu nieciążowym 14ng/ml - 6dpo - górna granica normy).
    * TSH - 2,19
    * prolaktyna 6dpo 17,33 (w normie)
    * testosteron - w normie
    * cytologia prawidłowa
    * toxo - ok
    * cytomegalia - ok
    * przeciwciała antyfosfolipidowe - ok
    - wielokrotne USG - wszystko ok.
    Więcej badań nie zlecono, już większość z tych wymienionych powyżej robiłam na własną rękę.
    Chcieliśmy zrobić jeszcze badania nasienia i posiew na bakterie, ale lekarka uznała, że nie ma sensu skoro zachodzę w ciążę. Ogólnie stwierdziła, że skoro te badania wyszły ok to można uznać, że miałam pecha.
    Z oczywistych względów mam wątpliwości dlatego proszę Pana Doktora o opinię a także podpowiedź jakie badania jeszcze powinnam zrobić i jak ewentualnie zabezpieczyłby Pan kolejną ciążę lekami? W obecnej chwili od 2 dnia skoku temperatury biorę Luteinę 50mg 2x dziennie podjęzykowo przez 10 dni.

    Bardzo proszę o odpowiedź, te pytania naprawdę mnie nurtują.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2015, 14:49

    Morisek28, Ewa99, zizia_a, lawendowa, Feśka, katarina7, gaga, arturowa, kawka, walkie talkie, Tova33, Kena1983, sosenka80, Karmelek211, Zireael, Mirabelka30, AnaAna, 82agnieszka, Mysia 15, Nymeria, ważka, Caroline, wisienka, justa1234, Anatolka, tere85, menka, kamcia858, nieva, Terraska, Dorisss, taśta, Doro, wirbażka, She Wolf lubią tę wiadomość

    f2w3sek2i28gayyb.png
    Bóg podarował mi tak cenny prezent
    On musiał Cię zrobić z chmur i anielskich skrzydeł <3

    02.02.2014 [*] , 15.09.2014 [*]
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 17:55

      /  Zgłoś
    Zalecałbym wykonanie badania nasienia pod kątem fragmentacji DNA plemników metodą TUNEL (daje najwięcej informacji). Warto także zweryfikować wzrost endometrium. Może on korelować z ryzykiem utraty ciąży. Starania należałoby kontynuować po potwierdzeniu, że endometrium wzrasta prawidłowo i ma odpowiednią grubość. Nie napisała Pani, w jakim jest wieku, a informacja ta może być istotna z perspektywy opisanej przez Panią sytuacji. Poronienia w ok. 80% są związane z wadami zarodków. Te z kolei mogą być związane z wiekiem lub innymi specyficznymi czynnikami. Przyjmowanie luteiny od 2 dnia skoku temperatury wydaje się trochę za wczesne, jednak musiałbym mieć możliwość konsultacji, by wypowiedzieć się jednoznacznie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ