X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Stymulacja cyklu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 12:32

      /  Zgłoś
    Szanowny Panie,

    W listopadzie br. rozpoczęliśmy z mężem leczenie w klinice niepłodności. Badaliśmy nasienie ( wszystkie parametry w normie za wyjątkiem mofologii która wynosiła 2% ... - czy ruch postępowy na poziomie 38% jest ok ? ) z tymi wynikami - konsultowanymi wcześniej u "zwykłych" ginekologów poszlismy do w/w kliniki. Wcześniej lekarze wspominali że w naszym przypadku tylko inseminacja jest szansą ...

    Powiedziano nam, że nasienie męza jest dobre, co nas bardzo zaskoczyło, bo czarno na białym widać że nie do końca ... oraz zaproponowano stymulację moich cykli hormonami ( clostylbegyt).

    Czy jest to w ogóle zasadne postępowanie? czy bezsensowne ? ( nie mam problemów z miesiączkami - są regularne, występują co 27 dni, owulacja występuje - potwierdzona na mnitoringu u niejednego lekarza - u tego z kliniki niepłodnosci rownież a mimo to przepisał mi ten lek ...) Mąż natomiast nie dostał nic na poprawę morfologii ... Przykro mi to powiedziec, ale staram się być "mądrzejsza od lekarza", który uważa że parametrów nasienia nie da się poprawić :( Jednak próbujemy - mąż zażywa kwas foliowy, fertimen, wit e, wit c.

    Proszę powiedziec czy hormonalna stymulacja cyklu ma sens przy słabym nasieniu ? ( dodam że nie jestem stymulowana do inseminacji tylko "tak o ") i zastanawiam się czy ma to sens, czy mamy szansę przy takim leczeniu...

    Proszę o podpowiedz gdzie mąż może udać się i jakie badania jeszcze zrobić, żeby wykluczyć np. żylaki jąder itp?
    Nie wiemy co mamy robić, lekarz nam nie pomógł - nie wiem jakie badania powinien zrobić jeszcze mąż, proszę o sugestię.

    Jeśli chodzi o mnie :
    Badałam hormony - wszystko okej poza estrogenem, którego w fazie owulacyjnej jest mało:
    44,32 pg/ml -nora 85,8-498 ( napewno bla to faza owulacyjna moze nawet dzien owulacji - potwierdzone monitoringiem, natomiast w 5 dc za dużo - 108,20 pg/ml przy normie 12,5-166 pg/ml - lekarz powiedział że to za dużo jak na ten dzień - o czym to świadczy ?

    Ponadtwo mam problem z endometrium - potwierzil to ginekolog, ale nic niestety mi nie dał na poprawę...
    Poprostu obawaim się w tak cieńkim (5,5 mm) zarodek się nie zagnieżdzi, jakie są naturalne metody na poproawę endometrium - może są jakieś dobre leki bez recepty ? Czy acard ma jakiś wpływ na endometrium ?
    Także to jest mój jedyny kłopot - endometrium, i boję się że to róznież może wydłużyć naszą drogę do rodzicielstwa...

    Bardzo proszę o pomoc :)


    Martoszka, mala86, zonaboba, Beata.D, czekolada:), Honey, Basik122, Asiulek, tulipanna, momo1009, Caribbean, MiSia :), agusia1991, bąbel, Libra, rewq, just_me, Butter, monik, Tosieńka lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:17

      /  Zgłoś
    Trudno jest jednoznacznie ocenić jakość nasienia bez pełnego wyniku. Proszę pamiętać, że inseminację powinno wykonywać się w przypadku wskazań (wrogość śluzu, trudności z upłynnieniem nasienia). W innych przypadkach może powodować wyłącznie wydłużenie czasu leczenia.
    Niestety nie ma leków poprawiających morfologię plemników. Żylaki powrózka nasiennego, o które Pani pytała rzadko stanowią przyczynę ograniczonej płodności.
    W Pani sytuacji sugerowałbym wykonanie badania fragmentacji DNA plemnika (metodą TUNEL).
    Wszystkie pozostałe Pani wątpliwości powinny być wyjasnione podczas indywidualnej konsultacji w oparciu badanie USG oraz wyniki oznaczeń hormonów w odpowiednim dniu cyklu.

    Teoretycznie Acard może poprawić ukrwienie endometrium – choć brakuje badań potwierdzających jednoznacznie to działanie, jest w tym celu stosowany.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ