X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Torbiel

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • BeataW. Ekspertka
    Postów: 146 53

    Wysłany: 31 lipca 2018, 13:42

      /  Zgłoś
    Witam,w maju miałam cykl stymulowany lekiem clostilbegyt,to był pierwszy cykl ze symulacją i się udało,ale radość trwała bardzo krótko-ciąża okazała się być biochemiczną,w dodatku na prawym jajniku utworzyła się torbiel wielkości 7 cm-Torbiel prosta bez zmian.Dostałam luteinę podjęzykową-mam brać przez 3 cykle,wizytę kontrolną mam dopiero w sierpniu. Czy torbiel o takich rozmiarach może się wchłonąć?Nigdy wcześniej nie miałam torbieli i przeraziła się,że w tak krótkim czasie urosła do tych rozmiarów.Teraz.musze czekać na kolejną stymulacje.Mam jeszcze jedno pytanie-luteinę biorę od 15 dnia cyklu 2x1 tabl.-czy to prawda,że może zablokować owulację?

    Bellakawa, Ewa89_89, Weroneczka lubią tę wiadomość

    BeataW.
    Poważnie zaczęliśmy myśleć o byciu rodzicami w październiku 2017 r. Biorę bromergon,na hiperprolaktynemie czynnościową,pierwszy cykl stymulowany w maju-ciąża biochemiczna...
  • dr n. med. Beata Makowska Ekspert

    Wysłany: 10 października 2018, 13:51

      /  Zgłoś
    Torbiele jajników w krótkim czasie mogą osiągnąć duże rozmiary. Jeżeli to torbiel prosta, to jest duża szansa, że leczenie Luteiną pomoże. Na razie skupiłabym się na leczeniu i nie martwiła owulacją. Zwykle do owulacji dochodzi w 14 dniu cyklu, więc w tym przypadku Luteina nie jest w stanie jej zablokować.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ