X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Trombofilia?Nawracające poronienia

Trombofilia?Nawracające poronienia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AniaEtoile Koleżanka
    Postów: 47 36

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 09:56

      /  Zgłoś
    Witam, niestety poroniłam już kilka ciąż w bardzo wczesnym stadium (do 8 tyg). Urodziłam jedno dziecko, zapewne dlatego, że w tym jednym przypadku od początku ciąży do jej końca brałam zastrzyki z heparyny- clexane 0,4. Przy kolejnej ciąży lek ten przestał być refundowany i lekarz z tego powodu, że nic w badaniach nie wychodziło pomimo moich wcześniejszych poronień nie dał mi clexane. W rezultacie poroniłam. Teraz nadal staram się o dziecko, wyszedł mi jeden zły wynik białka s aktywność ale gdy badanie to powtórzyłam wynik był już prawidłowy. Proszę o poradę jakie badania mogłabym jeszcze zrobić( w kierunku zespołu anty-fosfolipidowego rowniez było wszysztko ok) , do jakich lekarzy się udać, aby otrzymać refundację na zastrzyki, których najwyraźniej potrzebuję. Z góry dziękuję za odp.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 09:58

    Madzia82, agniesia2569, Haana, Lucky, Selena, Magnosia, wisienka, aneczka85m, Anna32, Ania32 lubią tę wiadomość

    AniaEtoile
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:51

      /  Zgłoś
    Według dostępnych badań podawanie heparyny nie zwiększa szansy na utrzymanie ciąży. Proponowałabym wykonanie badań genetycznych i immunologicznych. Na ich podstawie będzie można podjąć decyzję o kierunku leczenia. Jeśli chciałaby się Pani skonsultować, w Klinice we Wrocławiu jest obecnie możliwość odbycia wizyty nieodpłatnie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ