X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

UREAPLAZMA UREALYTICUM

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Adelajda Ekspertka
    Postów: 144 115

    Wysłany: 21 marca 2015, 12:24

      /  Zgłoś
    Witam Panie profesorze.
    Ponad rok temu 02.02.2014 r. poroniłam ciąże (łyżeczkowanie) w 5 tyg ciąży. Od roku staramy się o drugą ciążę bez efektów. Dwa miesiące temu miałam robiony wymaz z szyjki macicy w kierunku ureaplazma i wynik miałam wątpliwy(<10^4/ML), a po zażywaniu antybiotyku unidox (dawka:2x 1 tabl) przez 10 dni,mam wynik gorszy: uraplazma urealyticum dodatni >=10^4.Poza tym wcześniejszy wynik pokazywał iż jestem wrażliwa i słabo wrażliwa na wszystkie antybiotyki, teraz mam wykazaną odporność na najeden z nich: ciprofloksacyna. Jak długo leczy się taką bakterię i czy zamyka ona drogę do starań o potomstwo, czy jest sens robić inne badania, np drożność jajników. Wspomnę iż mam 35 lat, problemy z prolaktyną, "zbijaną" bromergonem, oraz zażywam eutyrox 112 w związku z niedoczynnością tarczycy. Okres mam regularny - 28/25 dni, ale skąpy (dwa dni). Badania pokazują, iż ma owulację. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2015, 21:26

    justa1234, Martoszka, taśta, Mysia 15, Olasia, aaagaaatka, Margaret.Se, tulipanna, Anatolka, asik09, Tulipanka, ka_tarzyna, Kamilka, Anuszka, EmWu, november123, Lucy, Eavonne lubią tę wiadomość

    Adelajda
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 14 maja 2015, 08:45

      /  Zgłoś
    Opisany przez Panią wynik ureaplazma nie powinien mieć większego znaczenia dla starań. Jeśli przez dłuższy czas nie zachodzi Pani w ciążę, mimo regularnego współżycia, rekomendowałbym standardową diagnostykę (w tym badanie drożności jajowodów oraz poziom AMH) w kierunku przyczyny problemu. Badania powinny być wykonane u obojga Państwa (u męża – badanie ogólne nasienia).

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pokój dziecka - 7 inspiracji na kreatywną aranżację

Urządzanie pokoju dziecka to jedno z najprzyjemniejszych, ale i wymagających zadań dla rodziców. Chcemy, aby przestrzeń była nie tylko bezpieczna i funkcjonalna, ale też sprzyjała rozwojowi wyobraźni, kreatywności oraz dawała dziecku poczucie komfortu i radości. Jeśli szukasz pomysłów na aranżację, które łączą estetykę z praktycznością, świetnie trafiłeś! Warto sięgnąć po sprawdzone i inspirujące rozwiązania, które sprawdzą się dla maluchów, przedszkolaków i starszych dzieci. W tym artykule znajdziesz 7 konkretnych, sprawdzonych propozycji, które odmienią każdy pokój.

CZYTAJ WIĘCEJ

DHA z alg czy ryb? Sprawdzamy, dlaczego DHA z alg zyskuje na popularności wśród przyszłych mam

Kwas DHA to jedna z substancji niezbędnych do prawidłowego rozwoju płodu. Jego suplementacja jest zalecana przez ekspertów, a w aptekach znajdziemy wiele preparatów zawierających ten składnik. Najczęściej jest pozyskiwany z ryb morskich, jednak coraz więcej przyszłych mam sięga po DHA z alg. Jakie są jego właściwości i czym różni się od rybiego? Dowiedz się więcej na temat suplementacji DHA w ciąży – kiedy zacząć i jakie dawki stosować?

CZYTAJ WIĘCEJ