X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta - Diagnostyka i leczenie niepłodności Wąska szyjka macicy, a inseminacja

Wąska szyjka macicy, a inseminacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gabi3 Nowa
    Postów: 3 5

    Wysłany: 24 października 2018, 13:07

      /  Zgłoś
    Dzień dobry, bardzo proszę o odpowiedź na moje pytanie.
    Mam macice łukowata i bardzo wąska szyjke macicy (jestem po nie udanym Hsg że względu na problem z udrożnieniem ujścia wewnętrznego), w lutym tego roku miałam laparoskopowo sprawdzana drożność jajowodów, która okazała się obustronnie pozytywna. Miesiączkuje regularnie, moje badania i Męża są w normie, czy wąska szyjka może być utrudnieniem naturalnego poczęcia? Czy inseminacja przy wąskiej szyjce jest możliwa tzn. Czy cewnik zdoła przejść przez szyjke?

    judysia86 lubi tę wiadomość

  • dr n. med. Beata Makowska Ekspert

    Wysłany: 31 października 2018, 13:44

      /  Zgłoś
    Szerokość kanału szyjki macicy w naturalnym poczęciu nie ma znaczenia. Plemniki są tak małe, że na pewno dotrą do celu. Natomiast, czy uda się inseminacja, trudno powiedzeć. Zależy to od doświadczenia lekarza, który będzie wykonywał zabieg.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ