X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Wysoki Androstendion

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2018, 19:12

      /  Zgłoś
    Zdiagnozowane PCO, Podwyzszony Adrostendion 324 ng/l i Dhea-S 351 ng/l, hirsutyzm, 1 dziecko, starania o 2, 3 cykle stymulowane z Gonal F w dawce 50, ciazy brak. Czy leczenie wylacznie Gonalem F przyniesie efekty? Co wlaczyc dodatkowo do leczenia na obnizenie adrostendionu?
    Maz parametry nasienia ok. Czy inseminacja ma sens? Czy tylko in-vitro? Moze tabletki antykoncepcyjne dwuazowe na unormowanie hormonow? Prosze o rade.

    Anuśla lubi tę wiadomość

  • dr n. med. Beata Makowska Ekspert

    Wysłany: 10 października 2018, 14:03

      /  Zgłoś
    Badania pokazują, że łączenie leków stymulujących owulację i na obniżenie androgenów nie zwiększa szansy na ciążę. Nie napisała Pani, czy stymulacja Gonalem wywołała owulację. Bez owulacji nie ma możliwości, by zajść w ciążę. Należy rozważyć zwiększenie dawki Gonalu lub pomyśleć o in vitro. Według mnie inseminacją w Pani przypadku nie ma sensu.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ