X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Wysoki poziom przeciwciał ATG

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 2 stycznia 2015, 18:23

      /  Zgłoś
    Witam,
    Rok temu doszło u mnie do wczesnego poronienia 5/6 tydz. Badania wykonane po poronieniu wykazały bardzo wysoki poziom przeciwciał anty-TG (ATPO w normie, podobnie jak tsh i ft4), prawie 500 przy normie do 115. Do tej pory nie udało mi się ponownie zajść w ciążę (13 cykli starań od poronienia). Czy taki poziom ATG może być przyczyną poronienia i problemów z zajściem w ciążę? Jeśli tak, na czym polega leczenie?

    Martoszka, justa1234, Kamilka, hipisiątko, Maciejka, Nailew, Ania1986, Drzwiona, fresa, bisacz, Libra, Mirabelka30, chruszczow, jiwa lubią tę wiadomość

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 11 marca 2015, 09:44

      /  Zgłoś
    Wbrew powszechnym poglądom, taki poziom przeciwciał nie powinien stanowić przyczyny poronienia. Prawdopodobnie zaburzenia mogą jednak utrudniać poczęcie dziecka w skutek naturalnych starań. Może Pani po konsultacji z lekarzem rozważyć przeprowadzenie procedury zapłodnienia in vitro. Szanse na ciążę są wówczas na tym samym, co u kobiet nie posiadających przeciwciał, poziomie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ