X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]

Zespół nadnerczowo-płciowy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mala86 Koleżanka
    Postów: 38 45

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 13:44

      /  Zgłoś
    Staram się o dziecko od roku, mam stwierdzoną niedoczynność tarczycy ( początkowe TSH 4,73 obecnie 0,63, oba badane w 3dc., od 7 mc biorę Euthyrox 25/50) oraz hiperprolaktylemię czynnościową ( PRL początkowo 437,2 obecnie 91,93, mierzone w 20 dc., przy normie 102-496, biorę Dostinex 1/4 tabletki raz w tygodniu). Ostatnio zlecono mi jeszcze takie wyniki badań robione w 3dc:
    Testosteron - 0,46 ng/ml ( Norma 0,06-0,82)
    Androstendion - 4,24 ng/ml ( Norma 0,75-3,89)
    SHGB - 65,19 nmol/l ( Norma 32,40-128,00)
    17-hydroksyprogesteron 2,11 ng/ml ( Norma 0,2-1,3)
    FSH - 4,9 mIU/mL ( Norma 3,5-12,5)
    LH - 4,5 mIU/mL ( Norma 2,4-12,6)

    Dodam jeszcze że mam owulacje z obu jajników na zmianę - potwierdzoną monitoringiem i badaniem progesteronu w 20dc, endometrium przyrasta trójwarstwowe, płyn w zatoce widoczny,jednak prócz pęcherzyka dominującego w drugim jajniku pojawiają się wianuszki innych mniejszych pęcherzyków. Badania estradiolu, insuliny, cukru, potasu mam w normie. Moja waga przy wzroście 169 cm to 53 kg. Pomimo braku innych objawów " fizycznych " podane wyniki badań mogą świadczyć o chorobie - PCO lub Zespole nadnerczowo-płciowym ???

    Bardzo proszę o odpowiedź.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 grudnia 2014, 16:53

    mrth666, Eniula, Tosia 1981, Ania1986, blueeye, chruszczow lubią tę wiadomość

    - Leczona niedoczynność tarczycy i hiperprolaktylemia
    - zmiana Kliniki Niepłodności po 2 cyklach
    - Trzecie HSG ( tym razem z rozszerzeniem szyjki macicy która miała wadę budowy )wreszcie udane :)
    >>>>> 16 cykl starań, 2 z CLO UDANY !!!!

    14.04.2015 II kreseczki - JEST NASZ CUD


  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:12

      /  Zgłoś
    Opisane przez Panią wyniki mogą wskazywać na zespół PCO, a także niezależnie - na zespół nadnerczowo-płciowy. Zalecałbym wykonanie dodatkowo badania AMH i DHEAS. Nie wiem też, w jakim jest Pani wieku. Z Pani opisu obserwacji cyklu może wynikać, że przebiega on prawidłowo. Nawet jeśli występuje u Pani zespół PCO czy zespół nadnerczowo-płciowy, najwyraźniej nie zaburzają one przebiegu cyklu i owulacji, z czym mogłyby być związane ew. nieprawidłowości hormonalne. Proponowałbym wykonanie diagnostyki (Pani i partnera), która umożliwi szersze, niż tylko przez pryzmat wykonanych badań hormonalnych, spojrzenie na problem. Trudności z zajściem w ciążę mogą leżeć zupełnie gdzie indziej.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ