X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem Brak zapłodnionych komórej jajowych podczas in vitro

Brak zapłodnionych komórej jajowych podczas in vitro

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 29 stycznia 2015, 17:32

      /  Zgłoś
    Witam Panie Profesorze
    Jestem właśnie po drugiej procedurze In vitro, dodam że jesteśmy w Programie MZ. Zostaliśmy zakwalifikowani z powodu upośledzonej funkcji jajowodów oraz po 6 cyklach stymulowanych i 4 IUI. Mam 24 lata, mąż 28. Wykonaliśmy szereg badań genetycznych (kariotypy, mutacje itd.), które nic nie pokazały i wszystko ok. Mąż wyniki nasienia ma bardzo dobre. Moje AMH jest na poziomie 5,3 ng/ml.
    I procedura (wrzesień)
    Ze względu na wysokie AMH zastosowano krótki protokół. Stymulacja MENOPUR 150j i Cetrotide. W 11 dniu stymulacji pobrano 14 cumulusów, 6 z nich było dojrzałych. zastosowano zapłodnienie IVF. Niestety uzyskano tylko jeden zarodek (reszta się nie zapłodniła), podano go w 5 dobie w klasie P8B. Niestety się nieudało. Czy w tym momencie nie powinniśmy wykonać żadnych dodatkowych badań, które miałyby na celu przybliżenie powodu słabego zapłodnienia.
    II procedura (styczeń)
    Druga procedura w sumie nie różniła się od pierwszej poza długością protokołu, zastosowano długi. Gonapeptyl od 19 dc + Menopur 150 j od 6 dnia następnego cyklu, prosiłam lekarza o zmianę leku, ale niestety usłyszałam odmowę. 11 dnia stymulacji estradiol był na bardzo wysokim poziomie ponad 8,5 tys. 13 dnia stymulacji pobrano 22 cumulusy z czego 6 wzięto do zapłodnienia, a 8 zamrożono. Wykorzystano zapłodnienie IVF. Niestety nie doszło do zapłodnienia i nie otrzymano żadnego zarodka. Niestety z objawami hiperstymulacji (wolny płyn w jamie brzusznej) znalazłam się na oddziale ginekologicznym w szpitalu.
    Tu rodzą się moje pytania:
    1) jakie badania można było zrobić po pierwszej próbie i sytuacji, gdy zapłodniła się tylko 1 komórka?
    2) czy zastosowanie innej metody zapłodnienia np. ICSI (do tej pory klasycznie IVF) nie dałoby większej szansy na uzyskanie zarodków ?
    3) Czy lekarze mając na uwadze pierwszą procedurę nie powinni zmienić Menopuru na inny lek (podobno stymulant ma wpływ na jakość komórek)?
    4) Co lekarze mogli zaproponować, aby zwiększyć szansę na zapłodnienie (może: aktywację oocytów, coś jeszcze)?
    5) Czy mam możliwość ubiegania się o anulowanie tej próby z refundacji? Uważam, że przez zaniedbanie lekarzy w jakimś stopniu zostałam pozbawiona szansy na sukces. Pewnie zastanowi się Pan Doktor czemu przez lekarza? Tak jak pisałam podczas drugiej próby nie zostało zrobione nic, co miałoby wpływ na lepsze zapłodnienie, lepszą jakoś komórek, nie wprowadzono żadnych zmian w procedurze.
    6) Do kolejnej próby chcę wykonać specjalistyczne badanie nasienia. Co Pan Profesor poleci zbadać? Test HBA?
    7) Chcę mieć także świeże badania hormonalne, co powinnam powtórzyć? Pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2015, 19:40

    Piggy, czarownica_tea, kotkapc, Moniaa, holly golightly, iwanka, iga 79, Tilka, Tilka, Kasia *, Tosia 1981, Nadira, MIKOLAY, ma_pi, Anna255, Aga_502, Beata.D, agniesia2569, Mani, freya, agania, Różyczka, Ann84, Libra, Amelcia, Kava, mycha28, livia30, Sansivieria, martusia1986, Lenuś, takasobieja, kkisia, kapturnica, stars2345, jupios, Martoszka, Niuta, Kropek, Anatolka, roletka, Anko:-), Caroline, justa1234, Madzia82, marissith, triss, Kamilka, kuciak, dżona, Elmirka, MagSz, Violik, Agi83, kis, taśta, Sabina, ewelinka2210, kiniaczek84, Betty Boop, Agnieszka_A., Reni, Natka-77, Maciejka, salamandra, sedinum82, solania, urocza, kaloryferka, mkl lubią tę wiadomość

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 18:06

      /  Zgłoś
    By ocenić przebieg poprzednich procedur, musiałbym przeanalizować Pani wyniki badań i dokumentację. Proszę pamiętać, że postępowanie w ramach rządowego programu leczenia niepłodności przebiegać musi w odniesieniu do wytycznych Ministerstwa Zdrowia i towarzystw medycznych. Być może w trzeciej próbie warto rozważyć zapłodnienie komórek z zastosowaniem procedury ICSI. Można to stwierdzić jednak dopiero po szczegółowej analizie Pani przypadku, który wydaje się złożony i konsultacji.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ