Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem Czy kwalifikuje się do Rządowej Refundacji in vitro po dwukrotnym usunięciu "POTWORNIAKA DOJRZAŁEGO"??

Czy kwalifikuje się do Rządowej Refundacji in vitro po dwukrotnym usunięciu "POTWORNIAKA DOJRZAŁEGO"??

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • PERELKA175 Koleżanka
  Postów: 48 25

  Wysłany: 12 stycznia 2015, 21:49

    /  Zgłoś
  Witam serdecznie Pana Doktora.
  Tak jak wspomniałam w pytaniu jestem po dwukrotnym laparoskopowym usunięciu "POTWORNIAKA DOJRZAŁEGO" z jajników. Za pierwszym razem było to w 2007 roku ( oba jajniki) a za drugim razem w 2012 ( lwy jajnik) . Miałam pecha , że się odrodziły... Usłyszałam, że mogę mieć predyspozycje do odradzania się i powinnam jak najszybciej zajść w ciąże. Starania trwają jakieś 3 lata, a ok. 5 lat w ogóle się nie zabezpieczamy z mężem. Straciłam już nadzieję na naturalne zajście w ciąże. Moja Pani doktor wspominała o możliwości zapłodnienia pozaustrojowego. Czy moja " ginekologiczna przeszłość" jest podstawą do kwalifikacji w Rządowym programie?? Innych problemów u mnie nie stwierdzono.

  justa1234, Maciejka, Libra, Anatolka, Ballerina, dodinka, FasUla, Tosia 1981, pasia27, Eniula lubią tę wiadomość

  PERELKA175
 • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

  Wysłany: 20 stycznia 2015, 20:35

    /  Zgłoś
  Wykonane u Pani operacje laparoskopowe nie kwalifikują do programu rządowego. Jeżeli natomiast ma Pani inne wskazania, jeśli np. wykonane zabiegi znacząco obniżyły Pani rezerwę jajnikową, należy jak najszybciej pomyśleć o metodach leczenia niepłodności o największej skuteczności, więc o in vitro. Żeby Państwu pomóc potrzebowałbym dodatkowych informacji: ile ma Pani lat, jakie były wyniki dotychczasowych badań (AMH, badanie nasienia). Przed kwalifikację wymagane jest zebranie wszystkich dotychczasowych badań i dokumentacji przeprowadzonego leczenia.

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

 • wyznaczanie dni płodnych
 • dieta płodności
 • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)