Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem in vitro nasieniem dawcy

in vitro nasieniem dawcy

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • toraza Nowa
  Postów: 4 16

  Wysłany: 19 grudnia 2014, 09:54

    /  Zgłoś
  Chciałabym zapytac czy jest szansa na refundowane in vitro nasieniem dawcy czy to ewidentnie dyskwalifikuje pare ( a tak na marginesie jest to bardzo dziwne ze MZ nie uwzglednilo takich par dla ktorych staranie o dziecko jest jeszcze bardziel bolesne)

  Ania_84, Nadzieja87, Elfik, Maka, pasia27, FasUla, dodinka lubią tę wiadomość

  pati
 • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

  Wysłany: 23 grudnia 2014, 13:41

    /  Zgłoś
  Czy Pani partner/mąż został poddany szczegółowej diagnostyce w ramach której jednoznacznie wykluczono możliwość uzyskania plemników (również w wyniku przeprowadzenia biopsji)?
  Niestety w ramach programu Ministerstwa Zdrowia nie jest możliwe zakwalifikowanie do leczenia par, u których nie istnieje możliwość pozyskania do zapłodnienia pozaustrojowego ich własnych gamet. Oznacza to, że pacjenci mający wskazania do biorstwa nasienia lub komórek jajowych nie mogą z niego skorzystać.
  Mogą Państwo zdecydować się na program in vitro prywatnie. Jeśli spełniają Państwo kryteria, będą mogli Państwo skorzystać z refundacji leków do stymulacji, co pozwoli ograniczyć koszty o kilka tysięcy złotych. Dodam, że w przypadku, gdy po Pani stronie nie ma dodatkowych przyczyn niepłodności, przy wykorzystaniu materiału z genetycznego banku nasienia (uzyskanego od właściwe zakwalifikowanych i szczegółowo przebadanych, anonimowych dawców), szanse na powodzenie procedury są bardzo duże.

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

 • wyznaczanie dni płodnych
 • dieta płodności
 • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)