X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem in vitro - nieudana I proba, brak zamrozonych zarodków

in vitro - nieudana I proba, brak zamrozonych zarodków

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 13 grudnia 2014, 14:56

      /  Zgłoś
    Dzien dobry,

    Pozwole sobie nakreslic moja sytuacje. Mam 27lat, staramy sie o dziecko nieco ponad 2lata w zasadzie od razu pod okiem lekarza, przeszlam 14 cykli stymulowanch (clo, symletrol), mam stwierdzona endometrioze I stopnia (w czasie laparoskopii usunieto mi torbiel endometrialna z lewego jajnika - luty 2014) i PCOS, nasienie meża jest w porzadku (zarowno spermiogram jak i fragmentacja DNA). Poziom TSH ksztaltuje sie na poziomie ok. 2,5 i staramy sie go jeszcze nieco obnizyc. Prolaktyne trzymam w ryzach dzieki bromergonowi. AMH - 3.66 (przy normie do 3) a FSH - 2,5. BMI-20.2. Przeszlam na przelomie listopada i grudnia I procedure IMSI - nie przyniosla skutku w postaci ciazy. Protokoł dlugi (antykoncepcja, gonapeptyl, gonal F (187,5j) oraz menopur (75j) + encorton, estrofem, luteina i zastrzyki porzeciwzakrzepowe po punkcji). Pecherzykow mialam kilkanascie, komorek pobrano 8, z 8 cztery byly dojrzale, a 3 sie zaplodnily (IMSI). W piatej dobie podano mi blastocyste, 2 pozostale ostatecznie przestaly sie rozwijac i tym sposobem nie mamy zadnego "mrozaczka". Podany zarodek rowniez sie nie zagniezdzil. I tu pojawia sie moje pytanie. Jak mogę poprawic jakosc moich komorek jajowych? Czy pozytywnie wplynie suplementacja Q10 i DHEA? Czy może sa jeszcze jakieś inne sposoby? Jakie badania nalezaloby zrobic w mojej sytuacji? Zalecono mi wykonanie histeroskopii. Czy warto zbadać kariotypy? Jakie badania pozwolilyby określic chociaz przypuszczalna przyczynę tego, ze zarodki przestaly sie rozwijac? Czy nalezaloby rowniez zmienic sposob stymulacji? Dziekuję za odpowiedź. Agnieszka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2014, 12:39

    Ania_84, kis, Miu95, Amelcia, Kala 1980, Natka098, Lenuś, Viki26, livia30, Beata.D, bąbel, kierzynka, Yousee, Iwka, Elfik, ewwiel, zai2014, Anna255, mihito, MisiaMisia, tulipanna, Niuta, Ledy, surreal95, Tosia 1981, kapturnica, ewa13, aszka, pabelka88, cedr697, kotakota, iwanka, Justine, czarownica_tea, Asienka1184, Piggy, Sansivieria, Kamilka, Moniaa, Marti32, Nina86, renieczka, momo1009, Blondik, khalan, Griszanka, Griszanka, Sylwia87, Amus87, aga.just, ale.ale, Konwalia, Anko:-), Ginger84, Libra, BATTINKA, Mani, kuciak, Madzia82, Aga90, Maciejka, KisSzilva, Sysiaaaaa, Robotka1, Agi83, ma_pi, scarllet, madziusia, Giussta, dodinka, kkisia, 82agnieszka, Shabeel, MIKOLAY, olencja, asiamar, Selena, Lamama, Lolcia_81, madzia1974r, kotkapc, Maxineczka lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:19

      /  Zgłoś
    Odpowiadając na Pani pytania:
    - po przeanalizowaniu dotychczas uzyskiwanych efektów, można zastanowić się nad zmianą stymulacji
    - w kwestii suplementacji – jej zasadność powinna wynikać z poziomu DHEAS stwierdzonego u Pani (brakuje mi tych danych)
    - odnośnie badań nasienia: czy fragmentacja DNA plemników była robiona metodą TUNEL? Większość badań jest wykonywana metodą HALO, która ma mniejszą wartość diagnostyczną. Dopiero pełne badanie pozwoli wyciągnąć wnioski i zaproponować odpowiednie postępowanie.
    - histeroskopia jest wskazana z dwóch powodów: wykonuje się ją w celu oceny prawidłowości budowy jamy macicy oraz by podrażnić śluzówkę macicy celem zwiększenia jej potencjału implantacyjnego (scratching, bez wglądu do Pani badań trudno jest mi ocenić, czy wykonywanie zabiegu jest uzasadnione
    - badanie kariotypu zalecane jest zawsze przed programem zapłodnienia pozaustrojowego – pozwala ono jeszcze przed rozpoczęciem procedury określić czy para nie boryka się z zaburzeniami genetycznymi (np. transloacje), które mogą mieć wpływ na powodzenie leczenia
    - po nieudanym programie IVF warto skonsultować się ze specjalistą, który wnikliwie przeanalizuje zarówno wyniki badań, jak i efekty uzyskiwane na poszczególnych etapach programu (wyniki programu także mają wartość diagnostyczną)
    - pytania są dość szczegółowe, brakuje mi jednak rzeczywistych danych w postaci wyników, np. AMH (czy podała Pani wartości w nanogramach czy molach – w jednym i drugim przypadku norma nie wynosi 3…)
    Gdyby chciała Pani porozmawiać podczas indywidulanej konsultacji (zapewne byłoby to bardziej efektywne rozwiązanie), w naszych klinikach co jakiś czas możliwe jest odbycie bezpłatnych wizyt (np. obecnie w placówce we Wrocławiu).

    Eniula, Blondik, Lolcia_81, kis, moremi, Anna255, Maxineczka lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ