X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem IN VITRO Z KOMÓRKAMI DAWCZYNI

IN VITRO Z KOMÓRKAMI DAWCZYNI

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Viki! Nowa
    Postów: 1 5

    Wysłany: 20 lutego 2015, 19:27

      /  Zgłoś
    Panie Profesorze,
    mam 43 lata, jedno dziecko bez "wspomagania", stan po usunięciu jajnika -torbiel endometrialna, na drugim torbiel (prawdopodobnie, zadaniem lekarza czynnościowa 42,3-19,2 mm, macica z mięśniakiem na tylnej ścianie wielkości 42,5-39,4mm. Obecnie biorę RIGEVIDON, dwa opakowania na wchłoniecie się torbieli. Wcześniej brałam DISTREPTAZA i DICLOFENAC GSK. Kończę pierwsze opakowanie.
    Moje wynik (męża są dobre): AMH 0,3 ng/ml, TSH 1,43, FSH 7,72, Estradiol 99,39, LH 49, Testosteron 0,05, anty-TPO 5.0.
    Czy mam realną szansę na In Vitro z własnych komórek czy tylko komórki dawczyni - jaki procent skuteczności jest takiego zabiegu w moim przypadku? Co mam robić niezwłocznie? Leczyć dalej torbiel, czy przyjechać do Państwa Kliniki na konsultacje celem procedury In Vitro? Nie chciałabym stracić drugiego jajnika. Nie wiem również, czy zaczynając drugie opakowanie tabletek RIGEVIDON powinnam zrobić siedem dni przerwy?
    Jak długo trawa procedura In Vitro z komórkami dawczyni?
    Czy AMH należy powtórzyć przed wizytą i zrobić Inhibina B pomimo, iż biorę Rigevidon?
    Dziękuje za odpowiedź!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2015, 10:22

    Maciejka, justa1234, Libra, agniesia2569, Beata.D lubią tę wiadomość

  • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

    Wysłany: 24 lutego 2015, 18:08

      /  Zgłoś
    Szanowna Pani, niestety w przypadkach analogicznych do Pani sytuacji szansę na uzyskanie ciąży metodą in vitro z własnych komórek szacuje się na poniżej 2%; jeśli w ramach programu zastosowano by komórkę jajową dawczyni, skuteczność zabiegu mogłaby wzrosnąć nawet do 55-60%. W takim przypadku nie ma znaczenia Pani wiek i rezerwa jajnikowa. Czas oczekiwania wynosi zazwyczaj ok. 2 miesięcy. Odradzałbym obecnie pochopne podejmowanie leczenia torbieli, choć bez możliwości pełnego wglądu w Pani dokumentację, nie mogę tego jednoznacznie stwierdzić.

    Viki!, agusiec79, Elfik lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ