Forum > Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem > kortyzon (sterydy) w przeciwdzialaniu poronieniom
Rozpocznij Kalendarz Owulacji - zajdź w ciążę 2 X szybciej

kortyzon (sterydy) w przeciwdzialaniu poronieniom

Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Judyta
Znajoma
Postów: 24
57

Wysłany: 18 grudnia 2014, 22:05
(9) | Zgłoś
Czy przyjmowanie kortyzonu w dawce 5 mg na poczatku ciazy jest bezpieczne dla ciazy? Jestem po 2 poronieniach (mam przeciwciala przeciwjadrowe). Lekarka w przypadku ciazy chce podac kortyzon. Spotkalam sie z roznymi opiniami na ten temat. Jakie jest Pana zdanie na ten temat. Czy jest to bezpieczne dla dziecka i czy stosuje sie to powszechnie w przeciwdzialaniu poronieniom na tle autoimmunologicznym?

Maciejka, dżona, Lucky, Caroline, Paragonik_93, JagodaP, Elfik, fresa, gosiunia lubią tę wiadomość


Ekspert

prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk

Wysłany: 23 grudnia 2014, 13:40
(0) | Zgłoś
Kortyzon wydaje się być bezpieczny na początku ciąży, jednak wymaga to indywidualnej oceny. Obecność przeciwciał przeciwjądrowych nie stanowi jednoznacznego wyjaśnienia przyczyny Pani poronień. Pani przypadek wymaga moim zdaniem szerokiego panelu badań – dopiero wtedy można zaproponować optymalny sposób postępowania. Warto, by wykonała je Pani jeszcze przed kolejnymi staraniami naturalnymi. Może się okazać, że źródło trudności będzie wymagało innych działań. Jeśli Pani sytuacja w przyszłości będzie wymagała zastosowania zapłodnienia pozaustrojowego, a będzie chciała się Pani starać o kwalifikację do bezpłatnych zabiegów, trzecia utrata ciąży może uniemożliwić Pani udział w programie Ministerstwa Zdrowia.

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

  • wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)