X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem pik LH bez pecherzykow? owulacja a brak płynu w zatoce Douglasa?

pik LH bez pecherzykow? owulacja a brak płynu w zatoce Douglasa?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2018, 20:23

      /  Zgłoś

    [Jestem po stracie 13 tyg ciąży końcem czerwca,
    cykle po stracie miałam 31, 35 i 32 dni [dwa ostatnie na luteinie].
    a owulacje w nich kolejno: 24, 20, 18 dc]

    W tym cyklu byłam na clo 3-7dc, na monitoringu w 8dc nie było prawie nic: cosik małego na prawym jajniku ale pani doktor nie sprecyzowała i kazała czekać na kolejne USG.

    Od 16 dc (rana) pozytywne testy owulacyjne,
    17dc koło południa jadąc do p. doktor miałam wrażenie że pękł pęcherzyk; wcześniej bolał jajnik kilka dni i miałam wrażenie że wybuchnie od wczoraj i koło południa właśnie ostry ból jakby go rozerwało dosłownie i później ulga i zero więcej bólu gniecenia itd... [ból przerodził sie w menstruacyjne- jak i w kilka ostatnich cykli]

    Na USG 2 godz później pani doktor powiedziała że co miało pęknąć widocznie pękło [na prawym na lewym nic] ale nie widać jeszcze płynu w zatoce (że tak się zdarza).

    i moje pytania:
    Czy gdyby nie było pęcherzyków to wystąpił by pik LH?

    Czy fakt jego wystąpienia [piku LH] wystarczy aby się domyślać że jakieś pęcherzyki urosły od tamtego tyg?

    Czy faktycznie się zdarza że brak płynu jest? A mimo to owu?

    Czy luteina może zablokować okes ? Np. z rana plamienie przy aplikacji luteiny, a po aplikacjii okres nie nadchodzi ?

    mamiiii, Martek&M lubią tę wiadomość

  • dr n. med. Beata Makowska Ekspert

    Wysłany: 13 listopada 2018, 12:15

      /  Zgłoś
    Testy owulacyjne nie dają stuprocentowej pewności, co do owulacji. Najlepsza metoda, to monitorowanie w USG, ale w tym przypadku zabrakło co najmniej jednej wizyty pomiędzy 10-14 dniem cyklu. 8 dzień to zwykle zbyt wcześnie na monitoring. Z opisu wynika, że prawdopodobnie była owulacja. Płyn za macicą rzeczywiście nie zawsze jest widoczny.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ