Forum Pytania do eksperta – Starania ze wspomaganiem Refundowane in vitro a Poronienia

Refundowane in vitro a Poronienia

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • kukanna Nowa
  Postów: 1 19

  Wysłany: 19 lutego 2015, 22:11

    /  Zgłoś
  Witam
  Mam 38l, mąż 42. Chcielibyśmy przystąpić do rządowego in vtro. MAm amh 0,92, fsh 6,28, ;h 5 , mąż objetość 51 mln. Jestem po trzech poronieniach. Pierwsze 5/6 tydz, tlko test potwierdził ciąże, po nim nastąpiło samoistne poronienie, lekarz potwierdził poronienie w toku. Na usg brak pęcherzyka w macicy. Druga ciąża puste jajo płodowe. Zabieg w 8 tyg. Trzecia ciąża (dwa lata starań, w tym dwie inseminacje) 8 tydzień, obumarcie płodu, poronienie zatrzymane, zabieg. Po trzecim poronieniu ustalono przyczynę, mutacja genu MTHFR c667t homozygota. Moje cykle są co miesiac monitorowane, za każdym razem jest pęcherzyk, sprawdzam monitoringiem również pęknięcie. Kilkanaście cykli z przerwami stymulowane clostelbegytem. Za każdym razem minimum dwa pęcherzyki albo więcej Czy w związku z powyższym mamy szansę na refundowane in vitro.

  Dziękuje i pozdrawiam
  Anna

  Wiadomość wyedytowana przez autora 19 lutego 2015, 22:27

  chruszczow, KkasienkaA, DomiBW, justa1234, Anatolka, monik, agniesia2569, Moniaa, Tosia 1981, klirka, Kava, Caroline, Maciejka, freya, Mysia 15, taśta, Aga1977, solania, aaagaaatka lubią tę wiadomość

  anna k
 • prof. dr hab. n. med. Krzysztof Łukaszuk Ekspert

  Wysłany: 24 lutego 2015, 18:07

    /  Zgłoś
  Zgodnie z założeniami rządowego programu leczenia niepłodności nawracające utraty ciąż mogą dyskwalifikować z udziału w nim. Dzieje się tak w przypadku wystąpienia trzech kolejnych poronień w tym samym związku. Jeśli taka sytuacja u Państwa występuje, lekarz nie będzie mógł Pani zakwalifikować.

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

 • wyznaczanie dni płodnych
 • dieta płodności
 • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)