X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta Długie starania

Długie starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Staraczka26** Debiutantka
    Postów: 10 5

    Wysłany: 17 lipca 2019, 22:42

      /  Zgłoś
    Dzień dobry,
    mam 33 lata i od dłuższego czasu (ponad 6 lat) staramy się z mężem o dziecko. W styczniu br. przeszłam zabieg resekcji klinowej obydwu jajników (klasyczna laparotomia, usunięto 2,5cm tkanki- jajniki były bardzo duże, bad. hist-pat.: cysty). Efekt: pojawiły się owulacje, unormował się cykl (przeważnie 27-29 dni). Biorę leki na niedoczynność tarczycy (euthyrox N75), dostinex (0,5 tabletki co 10 dni). Mam zdiagnozowaną insulinooporność oraz pcos (diagnoza w 2011 roku na oddziale endokrynologii ginekologicznej ŚUM). Stosuję dietę z ograniczeniem kaloryczności. Monitoringi owulacji potwierdzają jej występowanie, jest ciałko żółte. Mąż kilka lat temu badany w Provicie- wyniki nasienia w normie, nieznacznie wydłużony czas upłynnienia nasienia (zalecono kwas foliowy, wit. C, bez większych wskazań).
    W 2012 roku byłam w ciąży, ale szybko nastąpiło poronienie (beta 170). Od tego czasu ani razu nie udało mi się zajść (testy i wyniki beta HCG negatywne). Nie było pewności czy pproniona ciąża nie była biochemiczna.

    Lekarz po zabiegu resekcji klinowej uznał, iż powinnam zaciążyć bo zabieg ten daje dobre rezultaty. Obecnie staramy się intensywnie od lutego, ale bez efektu. Zauważyłam, iż w cyklach w których staramy się i mam potwierdzoną owulację, krwawienie występuje szybciej (cykl się skraca). Czuję się jakby coś się działo ale kończy się wszystko fiaskiem. W zeszłym miesiącu podobnie- bóle okołoimplantacyjne a następnie silne krwawienie dzień przed terminem (ale to tylko z moich obserwacji). Ponadto mam słabe endometrium (niecałe 8mm). Może to problem z implantacją?
    W zeszłym roku robiłam badania androgenów- wyszły nienajlepsze. Nawet w trakcie diagnostyki w szpitalu nie były tak wysokie. Endokrynolog uznał, że ważniejsza jest tarczyca i prolaktyna. Jak się unormują, zajdę w ciążę. Obecnie TSH wynosi 1.2, prl około 20- wszystko w normie a ciąży brak. Badania androgenów w 3 dniu cyklu w roku ubiegłym dały takie oto wyniki:
    - 17-hydroksyprogesteron - 2,12 ng/ml (norma do 1,3 w I fazie cyklu)
    - ACTH- 24,02 pg/ml (norma 7,20-63,30)
    - kortyzol rano - 19,4 uq/dl (górna norma do 19,4)
    - DHEA-SO4 - 395,30 uq/dl (norma do 340)
    - DHEA - 14,20 ng/ml (norma do 6,30 ng/ml)
    - LH - 16,86 mIU/ml (norma od 2,4 do 12,6 w fazie folikularnej)
    - FSH - 4,92 mIU/ml (norma od 3,5 do do 12,5 w fazie folikularnej)
    - estradiol - 44,54 pg/ml (norma 12,4- 233 w fazie folikularnej)
    - androstendion - 6,55 ng/ml (norma od 0,30 do 3,30)
    - testosteron wolny - 5,27 pg/ml (norma do 2,85).
    W ostatnim czasie w badaniach krwi wysoka hemoglobina, hematokryt, erytrocyty, niske MPV, niebezpiecznie duża liczba płytek krwi (za chwilę przekroczę górną normę). W badaniu doppler kończyn dolnych obustronnie niedrożne Cocketty I. Obecne samopoczucie: ból nieznanego pochodzenia, sztywność mieśni, skurcze, zawroty głowy, męczliwość i chroniczne zmęczenie, problemy z równowagą, pamięcią. Obecnie w trakcie diagnostyki.
    Proszę o radę, w jakim kierunku jeszcze mogę pójść? Czy może już powinnam rozglądać się za in vitro?

    Pikolo, SylwiaLu, Jola1785, RóżowaPantera lubią tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ