X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta Duphaston i dziwny okres

Duphaston i dziwny okres

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ewelinka26 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 26 sierpnia 2019, 15:09

      /  Zgłoś
    Witam,
    Od roku staramy się z mężem o dziecko niestety nie wychodzi.
    Udałam się na wizytę do ginekologa, ten skierował mnie na badania TSH, prolaktyna, progesteron i testosteron. Wszystkie w normie oprócz testosteronu ( 77,25 ng/dl). Z racji tego że moje cykle trwają 32 dni i zawsze były regularne mój lekarz stwierdził że trzeba skrócić cykle do 28 dni ponieważ nie występuje owulacja. Dostalam lek duphaston, stosowalam w 18 dc przez 10 dni, 2 tabletki dziennie. W pierwszym miesiącu od stosowania cykl skrócil się do 30 dni natomiast w drugim do 28, jednak pierwsze 3 dni miesiączki były bardzo słabe kolejne 2 już obfite. Niestety po tygodniu od dnia zakończenia miesiączki znów zaczęłam krwawic. Dziś jest 14 dc i nie wiem czy zaczynać ponownie brać duphaston, skoro w 18dc wypadnie mi 4 dzień okresu. Nie wiem co o tym myśleć. Wizytę u ginekologa mam dopiero za tydzień.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ