X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta Przejrzał pęcherzyk

Przejrzał pęcherzyk

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Agusik1992 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 22 sierpnia 2019, 09:30

      /  Zgłoś
    Witam, w poprzednim cyklu miałam piękny sluz plodny, ból lewego jajnika, skok temperatury.. niestety nie powiodły się nasze starania. W tym cyklu byłam na wizycie w ginekologa (9 dzień cyklu) w LEWYM jajniku pęcherzyk 22mm. W prawym kilka malutkich, więc lewy jajnik dominuje, ale w poprzednim cyklu czułam ból lewego jajnika, czy to oznacza że pęcherzyk nie pękł w poprzednim cyklu i teraz rośnie aby się wchłonąć? Czy to oznacza 2 zmarnowane cykle (poprzedni bo nie pękł i obecny bo musi się wchłonąć)? Zazwyczaj czas plodny mam pomiędzy 10 a 13 dniem cyklu.
    Czy jeśli jest to przejrzaly pęcherzyk z poprzedniego cyklu to jego wielkość nie powinna być większa? Czy przejrzale pęcherzyki nie rosną tak szybko?

  • dr n.med. Dariusz Mercik Ekspert

    Wysłany: 12 września 2019, 11:22

      /  Zgłoś
    Wszystko zależy od struktury pęcherzyka. Trudno opiniować nie mając obrazu badania ultrasonograficznego przed sobą. Dla pełnego obrazu sytuacji konieczne jest zatem badanie ultrasonograficzne wraz z oceną endometrium. Należy równolegle także wykonać badanie estradiolu i progesteronu.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ