X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta Starania o dziecko

Starania o dziecko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Monisia 1992 Koleżanka
    Postów: 494 21

    Wysłany: 11 sierpnia 2019, 12:55

      /  Zgłoś
    Dzień dobry. Mam 27lat od 15 miesięcy staram się z mężem o dziecko
    W czerwcu miałam histeroskopie podczas której usunięto mi dwa polipy macicy wielkości 3x5mm
    Jakie mam szanse na ciążę w takiej sytuacji? Dodam że występuja u mnie plamienia w 24 DC są to plamienia jednodniowe ale żaden lekarz nie wie skąd się biorą i jaka jest przyczyna. Nie wiem co mam dalej robić żeby zajść w ciążę. Proszę o pomoc

    Starania od maja 2018.
    Czekam na II kreseczki
    06/19- histeroskopia- usunięcie dwóch polipów
    09/19 - dwie kreski na teście
    18/09-Beta hcg 1388 😊
    20/09- Beta hcg 3497 🙂
  • dr n.med. Dariusz Mercik Ekspert

    Wysłany: 12 września 2019, 11:15

      /  Zgłoś
    Polipy macicy mogą utrudniać zajście w ciążę. Z opisanej sytuacji wynika że jest Pani pod opieką specjalisty, który na podstawie wywiadu medycznego i zapewne przeprowadzonej diagnostyki uznał wykonanie histeroskopii za konieczne. Usunięcie polipów z pewnością zwiększa szanse na ciążę.

    Przyczyną plamień mogą być zaburzenia hormonalne. W pierwszej kolejności należy oznaczyć prolaktynę, TSH i AMH. Jeżeli badania hormonalne są w normie, a plamienia nie ustępują, zaleca się wykonanie histeroskopii wraz z oceną błony śluzowej macicy, w celu diagnostyki ewentualnych zmian patologicznych, mogących być przyczyną plamień międzymiesiączkowych.

    Co do zasady bezskuteczne starania o dziecko trwające dłużej niż 12 miesięcy są wskazaniem do konsultacji pary u lekarza specjalizującego się w leczeniu niepłodności.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ