X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Pytania do eksperta TSH -wzrost a starania

TSH -wzrost a starania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Takbardzochce Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 25 sierpnia 2019, 09:58

      /  Zgłoś
    Mam pytanie odnośnie funkcjonowania tarczycy, przed ciąża moje tsh mieściło sie zazwyczaj w granicach 2,5-2,9. Większość lekarzy nie zalecało żadnych kroków. Pózniej zaszłam w pierwsza ciąże, która skończyła sie poronieniem TSH zaczęło rosnąć ponad normę dostała eutyrox, miałam przyjmować ciagle. Nawet po poronieniu, pózniej druga ciaza zakończona poronieniem TSH Ok 1,7 ft3 i ft4 w normie. Minęło pół roku a moje TSH wzrosło do 5,3 a ft4 jest w górnej granicy. Co robic?

    Agnieszka_s lubi tę wiadomość

    Aniołek 8/11 tydz ciaza obumarła 08.2018
    Aniołek córeczka 8 tydz 03.2018
    MTHFR A1298C Hetero
    PAI-1 4/5G Hetero
    Ok: zespół antyfosfolipidowy, toczeń, PC przeciw Bglikoproteinir, ANA.
    Wit D 83
    Homocysteina 7,5
    W planach: HSG, krzywa insulinowa
    Biorę: Acard 75, eutyrox 25, Bright, wit D, wit C, koenzym q10, castangus, jod, inofem.
  • dr n.med. Dariusz Mercik Ekspert

    Wysłany: 12 września 2019, 11:23

      /  Zgłoś
    Układ hormonalny kobiety w dużym stopniu warunkuje możliwości rozrodcze. Ze statystyk wynika że 30-40% kobiet, mających problem z zajściem w ciąż, ma zaburzenia hormonalne. Zaburzenia hormonalne mogą kompletnie rozregulować cykl menstruacyjny, powodując całkowite zahamowanie owulacji. Podane przez panią wartości TSH są wysokie, aczkolwiek do postawienia jednoznacznej diagnozy potrzebna jest kompleksowa diagnostyka tarczycy. Zalecam wykonanie badania przeciwciał anty-TPO i anty-TG. Konieczna jest także konsultacja z ginekologiem endokrynologiem. Niepłodność o podłożu hormonalnym zwykle wymaga leczenia farmakologicznego. Terapię dobiera się indywidualnie.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ