X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne 4 pęcherzyki Lametta
Odpowiedz

4 pęcherzyki Lametta

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AlinaRosca Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 8 marca 2022, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, proszę o pomoc. Po stymulacji Lametta mam 4 pecherzyki dominujace, po 2 w kazdym jajniku. Endometrium slabe oczywiscie 5mm, z tym jest najwiekszy problem. Czy przy 4 pecherzykach ryzykowalybyscie starania?

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7620 9989

    Wysłany: 8 marca 2022, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlinaRosca wrote:
    Dziewczyny, proszę o pomoc. Po stymulacji Lametta mam 4 pecherzyki dominujace, po 2 w kazdym jajniku. Endometrium slabe oczywiscie 5mm, z tym jest najwiekszy problem. Czy przy 4 pecherzykach ryzykowalybyscie starania?

    Ja miałam 4 pęcherzyki z czego trzy na lewym, może nie po lamettcie ale po clo i normalnie dostałam zastrzyk i miałam się starać 😊 czekam czy będą efekty 😊

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • AlinaRosca Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 8 marca 2022, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedz! Lekarz mówił aby się starać? Boję się, bo nie wiem jak duza istnieje szansa na zapłodnienie wszystkich czterech

  • BuBu90 Autorytet
    Postów: 7620 9989

    Wysłany: 8 marca 2022, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlinaRosca wrote:
    Dziękuje za odpowiedz! Lekarz mówił aby się starać? Boję się, bo nie wiem jak duza istnieje szansa na zapłodnienie wszystkich czterech

    U nas lekarka powiedziała, że mamy się starać. Co będzie to będzie najwyżej ona przyjedzie bawić 😂 to tak śmiechem żartem ale u nas to była kwestia zwiększenia szansy zapłodnienia przy słabych parametrach nasienia. Jak macie prawidłowe to jest większa szansa na zapłodnienie wszystkich albo np. 3 czy 2 😊 to już zależy od Ciebie. Ja zaryzykowałam, stwierdziłam że urodze wszystkie dzieci za 1 razem i z głowy więcej się starać nie będę musiała 😋 chciałabym żeby chociaż jedną komórkę udało się ustrzelić

    33 cs o pierwsze dziecko za nami
    Ja 33l. 👩‍🦰
    Badania
    trombofilia ❌ MTHFR_1298A>C układ heterozygotyczny, PAI-1 4G układ heterozygotyczny - acard + heparyna

    On 33l.👨‍🦱

    Hormony ✅
    USG jąder ❌ żylaki p.n. I st. (Zabieg 15.07.2022)
    CFTR, AZF, kariotyp - prawidłowe ✅
    Inhibina✅, przeciwciała przeciwplemnikowe✅

    28.09.2023 początek stymulacji ivf 💉
    02.10 podgląd 🥚 mamy 14 🥚
    04.10 kolejny podgląd 🥚
    07.10 punkcja mamy 3 dojrzałe 🥚
    10.10 jeden maluszek w 3 dobie na zimowisku ❄️
    10.02.2024 FET Okruszka ❤️🤞 💔
    II IVF?


    "(...) Moja mama mówiła mi - ostatnia umiera nadzieja"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2022, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stymulowana byłam przynajmniej z 6-7 razy. Za każdym razem między 4 a 6 pęcherzyków. Staraliśmy się normalnie. Nigdy z tego ciąży nie było 🤷🏼‍♀️

  • AlinaRosca Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 8 marca 2022, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4-6 dominujących pecherzyków? Wow, nie miałas zadnych obaw? Ja jestem mega szczupła i w ogóle drobnej budowy i się tego boje najbardziej. Blizniaki okej, ale czworaczki 🙈

  • Olaola Autorytet
    Postów: 1482 1003

    Wysłany: 8 marca 2022, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sleepy wrote:
    Stymulowana byłam przynajmniej z 6-7 razy. Za każdym razem między 4 a 6 pęcherzyków. Staraliśmy się normalnie. Nigdy z tego ciąży nie było 🤷🏼‍♀️

    Sleepy a czym byłaś stymulowana?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2022, 13:11

    5ujkp2.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
  • KlaraJa Autorytet
    Postów: 749 1345

    Wysłany: 8 marca 2022, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlinaRosca wrote:
    Dziewczyny, proszę o pomoc. Po stymulacji Lametta mam 4 pecherzyki dominujace, po 2 w kazdym jajniku. Endometrium slabe oczywiscie 5mm, z tym jest najwiekszy problem. Czy przy 4 pecherzykach ryzykowalybyscie starania?

    Ja byłam/jestem stymulowana Aromkiem (to też letrozol) i miałam dwa dominujące, jeden na jednym i drugi na drugim jajniku z czego koniec końców owulacja po zastrzyku była tylko z jednego, większego. Wydaje mi się, że korzystając ze stymulacji musisz mieć z tyłu głowy ryzyko ciąży mnogiej. W Twojej sytuacji ryzyko przy 4 pęcherzykach podejmowalabym po rozmowie z partnerem biorąc pod uwagę naszą sytuację życiową:) ja osobiście cieszylabym się z bliźniaków albo trojaczków, z czworaczkami byłby już większy problem ale i tak bym ryzykowała :)

    Starania o pierwszego maluszka od końca 08.2021r.👫

    👩:
    PCOS 😒; wysokie AMH 16,2; wysokie androgeny ❌

    🧑:
    Wszystkie parametry nasienia w normie ✅

    Udało się!😍
    11.12.2022 - Synek jest już z nami ❤️ waga 3940g, 60cm, 10/10 😊


    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2022, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AlinaRosca wrote:
    4-6 dominujących pecherzyków? Wow, nie miałas zadnych obaw? Ja jestem mega szczupła i w ogóle drobnej budowy i się tego boje najbardziej. Blizniaki okej, ale czworaczki 🙈
    Oczywiście miałam 🙈
    Potworny ból jajników. Podczas samej owulacji, ból podbrzusza tak promieniujący, że każdy krok sprawiał mi ból i ni mogłam znaleźć odpowiedniej pozycji do siedzenia, bo dosłownie czułam "wnętrzności".

    Co do ciąży mnogiej, znałam ryzyko i brałam to na klatę. Jednak jak pisałam wyżej, żadna stymulacja w tym 3 iui nie dały u mnie żadnej ciąży, nawet beta nie drgnęła.
    Wiadomo u mnie było w ten sposób, u każdej z Was może być inaczej. Nie zmienia to faktu że lekarz napewno informuje o ryzyku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 marca 2022, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaola wrote:
    Sleepy a czym byłaś stymulowana?
    Brałam generalnie letrozol, ale mój lekarz przepisywał końskie dawki.
    Miałam też stymulację letrozol+clo, ale wtedy pęcherzyków było mniej.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ