X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Antybiotyk na początku ciąży
Odpowiedz

Antybiotyk na początku ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 22 listopada 2012, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy macie jakieś informacje o stosowaniu antybiotyku Ospamox we wczesnej ciąży (tydzień po zapłodnieniu). Oczywiście nie wiem czy jestem w ciąży, ale się staram więc istnieje taka możliwość. Od ponad tygodnia mam katar zatokowy, ale myślałam, że wyleczę się czymś innym i nie wzięłam przepisanego antybiotyku. Dopiero dziś pierwszą tabletkę i strasznie się martwię:(( Przecież w tych pierwszych tygodniach kształtują się najważniejsze narządy dziecka.

    ejsza
  • pasia Koleżanka
    Postów: 39 14

    Wysłany: 22 listopada 2012, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spokojnie - w tak wczesnej ciąży ( jeżeli to ciąża) dopiero dzielą się komórki, które nie mają jeszcze swojej specjalizacji - więc jak mi tłumaczył gin - jeżeli jakaś ulegnie uszkodzeniu to zastępują ją inne :)

    a tłumaczył mi, bo pytałam co w przypadku kiedy kobieta piła alkohol nie wiedząc jeszcze, że jest w ciąży :)

    Ospamox o ile pamiętam ciężarne mogą przyjmować jeżeli lekarz uzna to za słuszne - sama w ciąży brałam duomox - bo czasem wpływ nieleczonej choroby na płód jest gorszy niż antybiotyku :)

    głowa do góry i wylecz się szybko :)

    ejsza lubi tę wiadomość

    Maciek 21.06.2008
    starania o drugie dziecko od VIII.2009
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 22 listopada 2012, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo pasiu kochana, ulżyłaś mi trochę tą informacją:) Dziękuje za odpowiedź. Testować będę za jakiś tydzień, a lekarka mówiła, żeby co najmniej tydzień zażywać do 10 dni. To mam nadzieję, że gdybym była w ciąży to ta specjalizacja komórek zaczyna się po 14 dniach od domniemanego zapłodnienia.
    Ściskam Cię i życzę powodzenia we wszystkim:-)

    ejsza
  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 22 listopada 2012, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma co panikowac. Na tym etapie gdyby antybiotyk, alkohol czy choroba miala za bardzo zniszczyc zygote zostanie ona usunieta - samoobrona organizmu. Ciezkie choroby tez wplywaja na dziecko. Warto mowic lekarzowi, ze mozliwe, ze jest sie w ciazy. Sa leki, ktore nie sa az tak agresywne.

  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 22 listopada 2012, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ejsza: znalazłam ulotke w necie;
    http://www.doz.pl/leki/p393-Ospamox
    ja bym się skonsultowała z lekarzem na Twoim miejscu
    Pozdrawiam i życzę zdrowka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2012, 22:04

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • kopciuszek126 Autorytet
    Postów: 984 2409

    Wysłany: 22 listopada 2012, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ejsza widzę,ze ja muszę tu wtrącić swoje 2 grosze!!!już na tym forum nie raz pisałam o antybiotykach w ciąży i powiem Ci tak:Nie bój się wziąć ospamoxu!!!To jest lek z grupy penicyli-najbezpieczniejszy dla kobiet w ciąży i karmiących piersią!!!A wiem to z własnego doświadczenia bo ja brałam Duomox(a to jest to samo co Ospamox i Novamox).Na pocieszenie powiem Ci,że ja w ciąży brałam 4 razy antybiotyk w tym pierwszy od 8 dnia po zaplodnieniu-o czym nie wiedziałam!!!Ale moja pani dr rodzinna po wyglądzie moich piersi stwierdziła,ze jestem w ciąży i powiedziala,ze przepisze mi bezpieczny lek.Augumentin tez jest bezpieczny-bo z grupy penicylin.A jeśli chodzi o zatoki i katar to bardzo dobry i oczywiście bezpieczny jest -Bioparox-antybiotyk w aerozolu do buzi i nosa.Na gardło super-tym antybiotykiem dodatkowo się leczyłam nie licząc tamtych czterech.Nie bój się weź ten antybiotyk bo nie leczona infekcja moze uczynić większe szkody niż ten lek!!!Zdrówka życzę!

    ejsza lubi tę wiadomość

    1usasg1812jvvfe2.png

    bhywanlihyvyaglb.png
  • kopciuszek126 Autorytet
    Postów: 984 2409

    Wysłany: 22 listopada 2012, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a na ulotkach zawsze pisze skonsultuj sie z lekarzem lub farmaceutą-poprostu firmy farmaceutyczne się w ten sposób zabezpieczają przed ewentualnymi negatywnymi skutkami-chodzi tu o to ,ze w razie gdyby im ktos proces jakiś chciał wytoczyć o uszczerbek na zdrowiu czy tym podobne to oni maja wygraną sprawę bo poinformowali pacjenta.Jeszcze raz -nie bój się!!!Drugi antybiotyk brałam zaraz -chyba coś ok.10tygodnia, nastepny w drugim trymestrze i kolejny też.

    1usasg1812jvvfe2.png

    bhywanlihyvyaglb.png
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 22 listopada 2012, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co uważacie o znieczuleniu u dentysty na takim etapie?
    słyszałam różne opinie..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2012, 22:08

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • pasia Koleżanka
    Postów: 39 14

    Wysłany: 23 listopada 2012, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znieczulenie najlepiej po I trymestrze, ale jezeli jest konieczna wizyta wczesniej, to tez mozna ze znieczulenia skorzystac :)
    Z resztą dentysta powinien rozwiać wątpliwości i sam powie czy mozna czy nie :)
    ja brałam znieczulenie, ale byłam w 6 miesiącu :)

    Maciek 21.06.2008
    starania o drugie dziecko od VIII.2009
  • Dora Autorytet
    Postów: 1783 1387

    Wysłany: 23 listopada 2012, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dentystka twierdzi,że można znieczulić w każdym okresie ciąży. Słyszałam jednaka wypowiedz stomatologa w tv,żeby unikać w I trymestrze i sama już nie wiem.
    Mam słabe zęby.. średnio 3 w roku mi się psują a słyszłam,że w ciąży jeszcze gorzej bywa, szczególnie przy wymiotach..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2012, 09:12

    Witamy Cie Córeczko:* 09.09.13 ♥
  • ejsza Koleżanka
    Postów: 101 15

    Wysłany: 23 listopada 2012, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kopciuszku126, dziękuje Ci za tak wyczerpującą odpowiedź, ciesze bardzo, że napisałaś mi to wszystko:-* Owszem informowałam lekarkę, że mogę być w ciąży i świadomie mi przepisała ten antybiotyk. Podobnie jak Ty wzięłam pierwszą tabletkę w 7 dniu po zapłodnieniu jeśli do niego by doszło. Jestem pewna tego czasu bo tylko 2 dni wyszły mi testy owu dodatnie. I tak zwlekałam tydzień. Zapytam lekarkę o ten Bioparox bo słyszałam już kilka pozytywnych opinii na jego temat.
    Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego dla Ciebie:-)

    ejsza
  • Mery82 Koleżanka
    Postów: 44 24

    Wysłany: 29 listopada 2012, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem Bioparox jest lekiem wycofanym,pytałam o niego lekarkę jak mój mały miał anginę, też uważam że był super...

    „Cierpliwości wiele trzeba;
    Niech się dzieje wola Nieba.” (Z nią się zawsze zgadzać trzeba)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ