X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Aromek a owulacja JEST?!
Odpowiedz

Aromek a owulacja JEST?!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paulax3 Znajoma
    Postów: 22 0

    Wysłany: 22 kwietnia 2022, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Przychodzę do was z małym zapytaniem. Czy mimio iż mam owulację (pozytywne testy owulacyjne) przepisany aromek jest właściwy?! Tak staramy się z partnerem jakiś czas, ponad rok temu poroniłam. Już wyjaśniam moje zapytanie, najczęściej słyszał o przyjmowaniu tego leku gdy owulacji w ogóle brak.

  • MayMasza Autorytet
    Postów: 2061 1464

    Wysłany: 22 kwietnia 2022, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulax3 wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Przychodzę do was z małym zapytaniem. Czy mimio iż mam owulację (pozytywne testy owulacyjne) przepisany aromek jest właściwy?! Tak staramy się z partnerem jakiś czas, ponad rok temu poroniłam. Już wyjaśniam moje zapytanie, najczęściej słyszał o przyjmowaniu tego leku gdy owulacji w ogóle brak.
    Hej.
    Pozytywne testy owulacyjne nie muszą świadczyć o owulacji. To możesz tylko potwierdzić monitoringiem. Jeśli jajeczka słabo rosły to Aromek podkręci ich wzrost ale nie wiem czy to było wypisane w ciemno, czy jednak po USG?

    8USFp2.png
    Witamina D -> 78
    HSG 2019 -> drożne
    AMH 1,91

    badanie nasienia 2019 vs 2021
    morfologia 4% -> 3% ❌
    Koncentracja 46,05 mln/ml (norma >15) ->111,50 Miliony / ml mln/ml ✅
    Całkowita liczba 115,13 mln (norma >39M/Próba) -> 490,60 M/Próba ✅
    Ruch postępowy 55% (norma >32%) -> 50,23 % ✅(zmalało ❌)
    Ruchome 58,14 %(2021) ✅
  • Paulax3 Znajoma
    Postów: 22 0

    Wysłany: 22 kwietnia 2022, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie miałam monitoringu przeprowadzanego

  • KaJa Autorytet
    Postów: 4126 3649

    Wysłany: 22 kwietnia 2022, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Testy owulacyjne nie potwierdzają owulacji w 100% a często nawet wprowadzają w błąd. Warto iść na monitoring. Aromek to jest lek do stymulacji zwykle drugiego wyboru. Po nim zwykle rośnie jeden porządny pęcherzyk a nie kilka jak przy stosowaniu clo. I owszem, stosuje sie też u kobiet które mają swoje owulacje po to by je podkręcić, poprawić jakość owulacji. Jednak najpierw powinien być monitoring żeby zobaczyć jakie te owulacje u Ciebie są. Przy stosowaniu stymulacji aromkiem czy innym lekiem też powinno sie chodzić na monitoring żeby sprawdzić jak reaguje organizm😊

    24.03.21 ➡️ poronienie zatrzymane 8/12 tydz.
    13.10.22 ➡️ II kreski
    27.06.22 ➡️ Moja tęczowa Maja jest już z nami💓 3760g/57cm
    01.03.23 ➡️ zaczynamy starania o rodzeństwo👨‍👩‍👧‍👧❤
    08.10.23 ➡️ II kreski 🍀
    11.12.23 ➡️ prenatalne: zdrowy bobas👶
    25.01.23 ➡️ połówkowe:
  • Paulax3 Znajoma
    Postów: 22 0

    Wysłany: 23 kwietnia 2022, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeszcze jedno pytanie trochę mniej związane z powyższym. Od kilku miesięcy przed okresem kilka dni nawet do 7 mam delikatne różowe upławy. Nie codziennie przez 7dni ale np 7 i 6 dnia przed miesiączką. Powiedziałam o tym lekarzowi ale to zniwelował.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ