X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Badania jakie powinny być zrobione starając się o dziecko
Odpowiedz

Badania jakie powinny być zrobione starając się o dziecko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • agnieszka1290 Ekspertka
    Postów: 238 74

    Wysłany: 9 listopada 2016, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe , że taki wątek już był ale postanowiłam założyć nowy .
    Wiele kobiet stara się już dłuższy czas zajść w upragnioną ciążę a mimo wszelkich starań nie udaję się:-(.
    A czasami wystarczyło by wiedzieć jaka jest przyczyna i poprawić wyniki.
    A co najgorsze uniknąć poronienia:-(
    Piszcie dziewczyny a na pewno się nam przyda jak i dziewczynom które dopiero zaczynają starania :-)

    Podejrzenie PCOS , zaburzenia hormonalne ( obecnie w normie).
    Ciąża obumarła 6tydz. 4 dni (2015r.) przyczyna nieznana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2016, 09:40

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2016, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może dam swój przykład.
    Moim zdaniem powinno się zrobić na pewno TSH (i inne tarczycowe, gdy będzie taka potrzeba), prolaktynę, progesteron i testosteron wolny (który np. u mnie był przyczyną 50dniowych cyklów). Oprócz tego toxoplazmoza, żeby później w ciąży się nie denerwować.
    TSH można łatwo zbić euthyroxem. Ja miałam wynik 5.9 i spadł mi do 1,2.
    Prolaktyna- bromergon. Huśtawka w wynikach, ale po roku sie unormowało.
    Testosteron i progesteron- 'specjalne' tabletki anty, po których odłożeniu zaszłam w pierwszym cyklu.

  • kate88:) Autorytet
    Postów: 713 977

    Wysłany: 9 listopada 2016, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam : morfologia, mocz, toxoplazmoza i cytomegalia IGG i IGM, różyczka przeciwciała, tsh,fsh,lh,estradiol,testosteron, prolaktyna,progesteron ;)

    19.01.2018 nasz skarb Natalka <3 3230g 54cm <3
    l22n8u69xb9092j8.png
    Aniołeczek 5.12.16 (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 listopada 2016, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dorzuce droznosc jajowodow i badanie nasienia partnera.

  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 16 listopada 2016, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo badań już wypisanych mogę dorzucić na witaminę D3 i jak najbardziej warto zrobić badanie nasienia u partnera i posiew nasienia ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2016, 09:48

    słońca łan, BabyBoom25, akacjowa lubią tę wiadomość

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
  • Paula. Autorytet
    Postów: 1034 1192

    Wysłany: 16 listopada 2016, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agnieszka1290 wrote:
    Ciąża obumarła 6tydz. 4 dni (2015r.) przyczyna nieznana.
    U mnie dwie ciążę obumarłe. U wielu lekarzy słyszałam "natura tak chciała" "nie wiadomo czemu tak się stało" "może zbieg okoliczności"
    Aż do momentu zmiany na kolejnego gina. Jak tylko zobaczyła moje badania i badania mojego narzeczonego. Od razu powiedziała, że to wina nasienia. Lekarze do tej pory patrzyli, że morfologia ogólna jest w normie. Ale niestety mamy ponad 90% wad główki w plemniku i to przez to podobno. Tak powiedziała nowa pani ginekolog i telefonicznie androlog (bo dzwoniła do niego przy mnie) . Mamy kilka miesięcy w plecy, ale cóż nic na to nie poradzimy.

    słońca łan, BabyBoom25, akacjowa lubią tę wiadomość

    Moj wczesniaczek z 33tc klz9mg7yctlaon6z.png
    9wZYp2.png
    Aniołki: 02.2015 & 06.2016
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ