Forum Starając się - ogólne Badanie krwi a branie tabletek metformax
Odpowiedz

Badanie krwi a branie tabletek metformax

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kimi0289 Nowa

Wysłany: 22 lipca 2018, 21:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam pewien problem ponieważ mój lekarz zlecił mi badania (glukoza z obciążeniem, wit.d3, prolaktyna, amh) i przepisał mi tabletki metformax który kazał mi brać bo badaniach, ale ze względów pieniężnych musiałam sobie rozłożyć te badania na dwie pule i zostało mi do zrobienia prolaktyna i amh i teraz nie wiem czy już mogę brać te tabletki czy dopiero jak zrobię tą resztę badań. Boję się, że te tabletki zakłócą mi wyniki. Proszę o pomoc :)

ac1416dd9d7c3aee423d3324dbb689c9.png

20170729650114.png
  • Magda - mbc Autorytet

Wysłany: 23 lipca 2018, 08:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    kimi0289 wrote:
    Witam, mam pewien problem ponieważ mój lekarz zlecił mi badania (glukoza z obciążeniem, wit.d3, prolaktyna, amh) i przepisał mi tabletki metformax który kazał mi brać bo badaniach, ale ze względów pieniężnych musiałam sobie rozłożyć te badania na dwie pule i zostało mi do zrobienia prolaktyna i amh i teraz nie wiem czy już mogę brać te tabletki czy dopiero jak zrobię tą resztę badań. Boję się, że te tabletki zakłócą mi wyniki. Proszę o pomoc :)

Moim zdaniem możesz brać.

Metformina jest "na cukier", żeby nie przeszkadzał w jajeczkowaniu, a glukozę już robiłaś.
    AMH jest niejako badaniem "getetycznym", ono jest niezależne od tego jakie tabletki bierzesz lub nie. Określa liczbę "aktywnych jajeczek", które masz od urodzenia.
    A prolaktyna raczej nie spadnie lub nie urośnie od mety, bo to nie jest na to.
    Wniosek: bierz :)

💙 11.06.2019
    p19u3e3kr3893ce9.png
  • Kimi0289 Nowa

Wysłany: 23 lipca 2018, 08:28

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mi się tak wydawało, że skoro glukozę już zrobiłam, to mogę brać ale pewna nie byłam ;)
    Dziękuję za pomoc :)

ac1416dd9d7c3aee423d3324dbb689c9.png

20170729650114.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego