Forum Starając się - ogólne Badanie nasienia jak przebiega?
Odpowiedz

Badanie nasienia jak przebiega?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • ona32 Przyjaciółka
  Postów: 151 28

  Wysłany: 2 lipca 2017, 22:41

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witajcie
  Czy może mi ktoś napisać jak przebiega badanie nasienia. Lekarz mi mówił że jeśli do pół godziny dowieziemy do labolatorium to można to wykonać w domy, Ale mam pytanie czy można go pobrać podczas stosunku czy mąż sam musi to zrobić/

  ona32
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 3 lipca 2017, 12:01

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Są dwie metody: 1 - w klinice, gdzie badają nasienie, o ile dają taką możliwość (osobny, intymny pokój), tam mężczyzna oddaje sam lub 2- w domu.

  Jeśli chcecie tę 2 opcję, to musicie kupić/pobrać ze swojej kliniki specjalną prezerwatywę oraz kubeczek. Wszystko sterylne. Przed stosunkiem mąż musi się umyć - tylko ciepła woda i najlepiej dać mu do wytarcia świeży ręcznik. Potem zakłada prezerwatywę (jeśli jesteście wierzący, to możecie ją przebić kilka razy sterylną igłą). Po stosunku przerzucacie to co w prezerwatywie do przygotowanego pojemniczka. Pojemniczek z nasieniem trzeba trzymać przy ciele żeby nasienie cały czas miało odpowiednią temperaturę. Dostarczacie w ciągu 30-40 minut do laboratorium i gotowe.

  Aha, pamiętajcie, że przed badaniem wymagana jest wstrzemięźliwość od 3 do 7 dni. Warto także zrobić posiew nasiena. Czasem parametry są kiepskie bo kijanki chorują na jakąś bakterię i jak się ją wyleczy to i parametry się polepszą.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2017, 11:52

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego