Forum Starając się - ogólne Badanie nasienia jak przebiega?
Odpowiedz

Badanie nasienia jak przebiega?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • ona32 Przyjaciółka
  Postów: 151 28

  Wysłany: 2 lipca 2017, 22:41

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witajcie
  Czy może mi ktoś napisać jak przebiega badanie nasienia. Lekarz mi mówił że jeśli do pół godziny dowieziemy do labolatorium to można to wykonać w domy, Ale mam pytanie czy można go pobrać podczas stosunku czy mąż sam musi to zrobić/

  ona32
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 3 lipca 2017, 12:01

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Są dwie metody: 1 - w klinice, gdzie badają nasienie, o ile dają taką możliwość (osobny, intymny pokój), tam mężczyzna oddaje sam lub 2- w domu.

  Jeśli chcecie tę 2 opcję, to musicie kupić/pobrać ze swojej kliniki specjalną prezerwatywę oraz kubeczek. Wszystko sterylne. Przed stosunkiem mąż musi się umyć - tylko ciepła woda i najlepiej dać mu do wytarcia świeży ręcznik. Potem zakłada prezerwatywę (jeśli jesteście wierzący, to możecie ją przebić kilka razy sterylną igłą). Po stosunku przerzucacie to co w prezerwatywie do przygotowanego pojemniczka. Pojemniczek z nasieniem trzeba trzymać przy ciele żeby nasienie cały czas miało odpowiednią temperaturę. Dostarczacie w ciągu 30-40 minut do laboratorium i gotowe.

  Aha, pamiętajcie, że przed badaniem wymagana jest wstrzemięźliwość od 3 do 7 dni. Warto także zrobić posiew nasiena. Czasem parametry są kiepskie bo kijanki chorują na jakąś bakterię i jak się ją wyleczy to i parametry się polepszą.

  Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lipca 2017, 11:52

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego