X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Badanie poziomu progesteronu
Odpowiedz

Badanie poziomu progesteronu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nicky Koleżanka
    Postów: 46 12

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, mam takie pytanie bo wiem, że wiele z Was ma w tym dużo doświadczenia. Chciałabym zmierzyć poziom progesteronu ale czytałam, że to jest dość skomplikowane, bo poziom zależy od dnia cyklu, pory dnia itd. Moge iść do ginekologa tylko prywatnie a to tutaj sporo kosztuje dlatego chciałabym pójść już z wynikami i poprosić o ich interpretację. Czy możecie mi doradzić kiedy najlepiej mierzyć progesteron? Czy powinnam od razu zrobić kilka badań w kilku dniach cyklu czy wystarczy raz?

  • bambusek93 Autorytet
    Postów: 432 446

    Wysłany: 24 kwietnia 2021, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Wiesz kiedy masz owulacje? Progesteron najlepiej sprawdzać około 7ego dnia od momentu wystąpienia owulacji. Robiłaś już jakieś badania czy to dopiero będzie Twoja pierwsza wizyta?

    iv09hdgernzbn7dp.png

    10.2019 początek starań
    05.06.2020 poronienie samoistne w 6tym tygodniu👼💔

    14.02 ❣️⏸️❣️
    15.02 Beta hCG 205,6 mIU/mL
    17.02 Beta hCG 480,0 mIU/mL
    22.02 Beta hCG 4320,0 mIU/mL
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2021, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nicky wrote:
    Hej dziewczyny, mam takie pytanie bo wiem, że wiele z Was ma w tym dużo doświadczenia. Chciałabym zmierzyć poziom progesteronu ale czytałam, że to jest dość skomplikowane, bo poziom zależy od dnia cyklu, pory dnia itd. Moge iść do ginekologa tylko prywatnie a to tutaj sporo kosztuje dlatego chciałabym pójść już z wynikami i poprosić o ich interpretację. Czy możecie mi doradzić kiedy najlepiej mierzyć progesteron? Czy powinnam od razu zrobić kilka badań w kilku dniach cyklu czy wystarczy raz?
    Progesteron kosztuje (przynajmniej u mnie) w granicach 20zł. Nie jest skomplikowane, robisz właśnie koło 7 dnia po owulacji, lub stricte w 21dc, przy regularnych cyklach wtedy powinno wykazać przebytą owulację.

    Nicky lubi tę wiadomość

  • Nicky Koleżanka
    Postów: 46 12

    Wysłany: 25 kwietnia 2021, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bambusek93 wrote:
    Hej :) Wiesz kiedy masz owulacje? Progesteron najlepiej sprawdzać około 7ego dnia od momentu wystąpienia owulacji. Robiłaś już jakieś badania czy to dopiero będzie Twoja pierwsza wizyta?

    Heej, dziekuję za odpowiedź :) Tak mniej więcej jestem w stanie określić kiedy mam owulację ale teraz kupiłam sobie też testy, żeby się upewnić, że to wtedy. Postaram się więc zmierzyć ten progesteron w 7 dniu po owulacji :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ