X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Beta a test
Odpowiedz

Beta a test

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Motylek32 Koleżanka
    Postów: 34 6

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego testy wychodzą negatywne a beta pozytywna skoro jest hormon ciążowy to testy powinny go wykryć tak?

    KaJa lubi tę wiadomość

  • KaJa Autorytet
    Postów: 4126 3649

    Wysłany: 22 kwietnia 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek32 wrote:
    Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego testy wychodzą negatywne a beta pozytywna skoro jest hormon ciążowy to testy powinny go wykryć tak?

    To zależy jaki jest poziom bety. Jeśli jest jeszcze mały np 10-20 to testy mogą go nie wykrywać. Jeśli jest większa a testy nadal są negatywne to powodem może być to że test nie był zrobiony z pierwszego moczu rano. Stężenie bhcg w moczu w ciągu dnia może być zbyt małe żeby zwykły test go wykrył. Inny powód to wadliwy test. Zdarzają sie jednak przypadki że testy przez bardzo długi czas nie wychodzą i właściwie niewiadomo dlaczego😜 raczej wykluczam że w labolatorium sie pomylili lub pomylili próbki itd. A jaką masz bete?😊

    24.03.21 ➡️ poronienie zatrzymane 8/12 tydz.
    13.10.22 ➡️ II kreski
    27.06.22 ➡️ Moja tęczowa Maja jest już z nami💓 3760g/57cm
    01.03.23 ➡️ zaczynamy starania o rodzeństwo👨‍👩‍👧‍👧❤
    08.10.23 ➡️ II kreski 🍀
    11.12.23 ➡️ prenatalne: zdrowy bobas👶
    25.01.23 ➡️ połówkowe:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek32 wrote:
    Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego testy wychodzą negatywne a beta pozytywna skoro jest hormon ciążowy to testy powinny go wykryć tak?
    Ja miałam pozytywną betę wynik ponad 1000 i testy były negatywne, lekarz mi wytłumaczył, że moje nerki zaskakująco mocno filtrowały mocz i dlatego testy z moczu negatywne. Nie daje za te info gwarancji bo powiedział mi to jeden lekarz, inni rozkładali ręce.

  • Motylek32 Koleżanka
    Postów: 34 6

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bety nie robiłam ale dziewczyny z innego forum wysyłają mnie na bete ponieważ dziś jest mój 38dc a ja nadal nie mam @ brałam cały cykl miovelie i nac mam pcos robiłam wczoraj test ale oczywiście negatywny i tak zastanawiam sie o co chodzi . w 1szej ciąży test od razu wyszedł mi pozytywny, wiec raczej im ufam

  • Księgowa Autorytet
    Postów: 7417 9639

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek32 wrote:
    ja bety nie robiłam ale dziewczyny z innego forum wysyłają mnie na bete ponieważ dziś jest mój 38dc a ja nadal nie mam @ brałam cały cykl miovelie i nac mam pcos robiłam wczoraj test ale oczywiście negatywny i tak zastanawiam sie o co chodzi . w 1szej ciąży test od razu wyszedł mi pozytywny, wiec raczej im ufam

    Może przesunęła się owulacja? A może to cykl bezowulacyjny? Powody mogą być różne w kwestii spóźnionej miesiączki i negatywnych testów.
    Najlepiej udać się na betę lub/i do ginekologa, który sprawdzi, co jest na rzeczy.

    Hashimoto + GB.
    Trombofilia (PAI-1 4G homo, czynnik II protrombiny hetero, obnizone bialko S).
    Nadciśnienie.
    _______________________________________________
    Po ponad 2 latach starań:
    Moja mała wojowniczka 💜
    22.02.2022 (36+2)
    age.png
    _______________________________________________
    Druga dzielna dziewczynka ❤️
    29.11.2023 (38+4)
    age.png
  • Motylek32 Koleżanka
    Postów: 34 6

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim przypadku wszystko jest możliwe :) poczekam do poniedziałku i idę do gina bo na betę u siebie w mieście i tak czekałabym kilka dni.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ