X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Biorę Parlodel, czy mogę pić alkohol?
Odpowiedz

Biorę Parlodel, czy mogę pić alkohol?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • sinusoida Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 17 grudnia 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Biorę od 3 tygodni Parlodel 1,5 tabletki na dobę na obniżenie prolaktyny czynnościowej. Zbliżają się święta i sylwester. Co sądzicie o łączeniu tego leku z alkoholem? Czy ktoś go bierze i pił alkohol?
    Proszę o pomoc :)

    najważniejsze to być cierpliwym
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę bromergon też na prolaktynę i raczej odradzam alkohol...

    Na ulotce jest napisane, żeby nie spożywać alkoholu, a dodatkowo może to zwiększyć ewentualne skutki oboczne.

    Ja osobiście się boję i już wiem, że w sylwestra sobie odpuszczam % :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2016, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak przy okazji jak wyglądają Twoje wyniki z prolaktyny? I czy masz objawy hiperprolaktynemii czynnościowej?

  • sinusoida Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 01:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Moni91 za odpowiedź! Moja prolaktyna na czczo to 6,3 (nie pamiętam jaka jednostka), a po 60 minutach to 333,6. Tak więc trochę przekraczam normę :( Niestety występuje u mnie tan najgorszy objaw tzn. nie mogę zajść w ciążę :(

    najważniejsze to być cierpliwym
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam Dostinex na obniżenie prolaktyny i nawet pytałam ginekologa o alkohol przy nim i powiedział, że w przyzwoitych ilościach można. Wiadomo, że nie chcialam pić niewiadomo ile ale czerwone wino uwielbiam i nie chciałam sobie odmawiać wszystkiego starając się o dziecko. Przy bromergonie faktycznie lepiej nie pić. Nie wiem jak przy leku, który bierzesz. Jeśli nie ma wzmianki w ulotce o zakazie to kieliszek wina czy szampana raczej ne zaszkodzi - wszystko z umiarem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2016, 10:08

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2016, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No więc sinusoida musisz zdecydować :) Jeżeli nie masz i nie miałaś skutków ubocznych, a na ulotce nie ma nic napisane o alkoholu to też myślę, że kieliszek nie zaszkodzi.

    Ja przy bromku się boję, bo 3 pierwsze dni z nim to był horror. Teraz jest już lepiej :)

  • sinusoida Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety jest napisane, żeby nie pić :( tak więc Sylwester na trzeźwo :) Livia, a Ty kiedy zaszłaś w ciążę jak zaczęłaś brać Dostinex? Nie wiem co z tym Parlodelem, bo wszyscy biorą albo właśnie Dostinex, albo Bromergon...może on jakiś słabszy jest?

    najważniejsze to być cierpliwym
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najpierw brałam przed rok Dostinex (1/4 tabletki na tydzień), po roku zaszłam w ciążę. Po porodzie znowu go brałam na zatrzymanie laktacji i więcej już nie a po 11 miesiącach od porodu byłam znowu w ciąży...

    Dla mnie Dostinex był wygodny - nie miałam żadnych skutków ubocznych, brałam tylko raz na tydzień. Jedyny minus, że jest drogi ale jak dla mnie warto. Bromergon też miałam wątpliwą przyjemność brać - masakra to była. Jeśli masz możliwość porozmawiania z lekarzem to może poproś o zmianę leku ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ